Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W połowie września ruszy remont Teatralki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W połowie września ruszy remont Teatralki
29-08-2013 09:23   Janusz Ludwiczak
Dwa tygodnie po uruchomieniu PeSTki do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej rozpocznie się remont torowiska na skrzyżowaniu ulic Roosevelta, Dąbrowskiego i Mostu Teatralnego, który potrwa przynajmniej do końca października.

Jak informuje Radio Merkury 16 września ruszy wymiana torów i rozjazdów na Moście Teatralnym. Przez Teatralkę przejeżdża aż 10 linii, a tramwaj pojawia się co pół minuty.

Już od wielu lat skrzyżowanie przy Moście Teatralnym jest najbardziej obciążonym węzłem komunikacyjnym w Europie. Tramwaj przejeżdża tam co 30 sekund, a w ciągu doby przez "Teatralkę" przejeżdża 2400 pojazdów. Trudno aby przy takim wielkim obciążeniu nie dochodziło do ponadnormatywnego zużycia i przekroczenia granicznej trwałości torów. Wskutek ogromnego obciążenia stan techniczny tego węzła jest katastrofalny. Notujemy bardzo wiele pęknięć szyn, zwrotnic i krzyżownic. Jest tam zagrożenie w ruchu tramwajowym i może dojść do natychmiastowego wyłączenia tego węzła z eksploatacji - tłumaczy Iwona Gajdzińska, rzecznik MPK.

Remont na Teatralce ma być prowadzony 6 tygodni, a to oznacza, że do końca października tramwaje nie pojadą na Winogrady i Sołacz. Mają je zastąpić wahadła lub autobusy "za tramwaj". Okrężnymi trasami m.in. przez Grunwaldzką i Most Dworcowy będą z kolei jeździć tramwaje jadące normalnie z zachodu na wschód (jak chociażby "dwójka"). Pasażerowie będą na pewno mogli dojechać z z północy na południe, z Piątkowa i Winograd do Centrum i na Łazarz, gdyż będzie już funkcjonować przedłużona PeSTka do Dworca Zachodniego.

Oddanie przedłużenia PST to będzie moment kiedy remont mógłby się rozpocząć. W kierunku Piątkowskiej i Winograd mogłoby funkcjonować "wahadło". Musimy się z tym liczyć, że zamknięcie węzła na "Teatralce" w obecnej sytuacji komunikacyjnej będzie wiązać się z dużymi uciążliwościami - wskazuje Iwona Gajdzińska z MPK.

Kompleksowy remont węzła na "Teatralce" miał miejsce w 1995 roku, kiedy budowano Poznański Szybki Tramwaj na os. Sobieskiego. W 2009, 2010 i 2011 roku MPK przeprowadziło cząstkowe remonty.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

12

lip

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie - II tura
w godz. 7:00-21:00

13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: