Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zbyt krótkie barierki zagrażają bezpieczeństwu pieszych na Osiedlu Hetmańskim? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zbyt krótkie barierki zagrażają bezpieczeństwu pieszych na Osiedlu Hetmańskim?
28-08-2013 01:14   Janusz Ludwiczak
Przy drodze prowadzącej do garaży na terenie Osiedla Hetmańskiego znajdują się barierki, które według jednego z mieszkańców są zbyt krótkie i zagrażają bezpieczeństwu pieszych.

8 sierpnia do redakcji portalu lazarz.pl zgłosił się mieszkaniec Osiedla Hetmańskiego, który uważa, że zbyt krótkie barierki znajdujące się przy drodze prowadzącej do garaży zagrażają bezpieczeństwu pieszych.

Barierka ta jest zdecydowanie za krótka. Proszę zobaczyć, jest tu za duży stopień, ktoś może zrobić sobie krzywdę. Widziałem wielokrotnie sytuacje zimą, że gdy były duże zaspy śniegu ludzie od razu schodzili tuż za barierką i wpadali w dziurę - twierdzi Kazimierz Twardowski, mieszkaniec Osiedla Hetmańskiego.

Dopiero po trzech tygodniach otrzymaliśmy odpowiedź od Spółdzielni Mieszkaniowej im. Hipolita Cegielskiego, które administruje Osiedlem Hetmańskim.

Nie otrzymaliśmy od rady osiedla ani stowarzyszeń żadnych sygnałów w tej sprawie. Nikt nie protestował, że te barierki są złe. Są tak krótkie dlatego, żeby kierowcy wyjeżdżający z garaży mieli widoczność w lewo i bezpieczny wyjazd. Ponadto nie jest to miejsce dla pieszych, tylko dojazd do garaży, których użytkownicy mają do dyspozycji schody z balustradą tak jak potrzeba. Nie zagraża to niczemu - wyjaśnia Włodzimierz Dębiecki z Działu Technicznego Spółdzielni Mieszkaniowej im. Cegielskiego.

Jeśli mają Państwo sprawę, która wymaga naszej interwencji prosimy o sygnał na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Postaramy się w miarę naszych możliwości pomóc.


Fot: Janusz Ludwiczak

ZOBACZ TAKŻE: Dopiero po roku na przystanku przy Targach pojawiły się ławki

ZOBACZ TAKŻE: Dziurawa studzienka zabezpieczona... stołem została naprawiona

ZOBACZ TAKŻE: Zniknęły chaszcze na Hetmańskiej

ZOBACZ TAKŻE: Drogowcy wzięli się za usuwanie dziur na Chociszewskiego

ZOBACZ TAKŻE: Rdza zżera barierki. Dziecko może stracić palec

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: