Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rozpoczął się remont Areny - metodą torkretowania - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rozpoczął się remont Areny - metodą torkretowania
26-08-2013 00:46   Janusz Ludwiczak
Ruszyły prace związane z modernizacją konstrukcji żelbetowej Areny. Za ponad 355 tys. zł naprawione zostaną m.in. najbardziej zniszczone przypory hali.

W lipcu Poznańskie Ośrodki Sportu i Rekreacji ogłosiły przetarg na modernizację konstrukcji żelbetowej w obiekcie Hala Widowiskowo-Sportowa Arena, metodą torkretowania.

Chcemy sprawdzić czy hala Arena jest bezpieczna. Wykonawca sprawdzi czy wszystkie betonowe i żelbetowe elementy, a także podpory są dobre. Jeśli okaże się, że ich stan techniczny jest zły, wtedy przeprowadzone zostaną niezbędne prace konserwacyjne. Póki co wiemy, że stan techniczny Areny jest dobry - powiedział Maciej Mielęcki, zastępca dyrektora POSiR.

Przetarg wygrało Specjalistyczne Przedsiębiorstwo Budowlane Torkret z Siekierek Wielkich (gmina Kostrzyn Wlkp.), która za 355 436,26 złotych przeprowadzi modernizację elementów konstrukcyjnych - przypór w osiach nr 4, 20, 26, 28, 34, 46. Zamówienie obejmuje: torkretowanie przypór, wykonanie powłoki hydroizolacyjnej w formie płynnej membrany, remont odcinków balustrady, wymianę obróbek blacharskich i odtworzenie zieleni.

Metoda torkretowania polega na wstrzykiwaniu lub wstrzeliwaniu zaprawy lub betonu w miejsce wbudowania. Metodę stosuje się przeważnie przy pracach naprawczych i renowacyjnych.

Zakończenie inwestycji planowane jest w październiku.

Hala widowiskowo-sportowa Arena powstała czterdzieści lat temu. Jej budowę rozpoczęto 1 lipca 1972 r. Arenę oddano do użytku dwa lata później, 28 czerwca 1974 roku.


Komentarze (2)

26-08-2013 09:37:37
w
Mimo wszystkich niedoskonałości, Arena (w sesnie cały park wraz z halą) jest jednym z najbardziej wartościowych miejsc Łazarza.
26-08-2013 04:57:08
paramido
Ożywianie trupa, do którego strach wejść.. Obok uśmiercony basen.. Ale mamy piękny drogi w utrzymaniu stadion, który czyści kasę miasta.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

kwi

15:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie Komitetu Organizacyjnego 30. Dni Łazarza

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Z cyklu: "Przez żołądek do kultury" - Francja - realizowane we współpracy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty
Zapisy w sekretariacie Klubu Krąg.

25

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom
"Wiosenne przebudzenie" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 48

26

kwi

do 28-04-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki "Pyrkon"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Debata o stereotypach przygotowana przez wolontariuszy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: