Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Lidl kupił dom gościnny Politechniki na Palacza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Lidl kupił dom gościnny Politechniki na Palacza
22-08-2013 13:39   Janusz Ludwiczak
Za 8,8 milionów złotych Politechnika Poznańska sprzedała swoją nieruchomość przy ul. Palacza 18. Nowym właścicielem budynków została firma Lidl, która planuje na tej działce urządzić tutaj swój sklep.

Pod koniec 2011 roku Politechnika Poznańska wystawiła na sprzedaż dwa budynki przy ul. Palacza o powierzchni użytkowej wynoszącej prawie 3 tys. m kw. każdy oraz kompleks budynków garażowych o powierzchni 250 m kw. Cena wywoławcza wynosiła 12,5 mln zł.

Celem sprzedaży nieruchomości jest pozyskanie środków finansowych na rozwój bazy lokalowej Uczelni na Kampusie Warta. Zgodnie ze Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego miasta Poznania nieruchomość znajduje się na terenach oznaczonych jako hotele - wyjaśnia Edyta Klebaniuk z Sekretariatu Kanclerza Politechniki Poznańskiej.

Jak informuje portal epoznan.pl nieruchomość tą za kwotę 8,8 milionów złotych kupiła firma Lidl, która planuje wybudować tutaj swój sklep.

Na razie nie wiadomo czy market powstanie w istniejącym budynku przy ul. Palacza 18, czy Dom Gościnny "Asystent" zostanie wyburzony, a w jego miejscu wybudowany zostanie dyskont.

Dom Gościnny "Asystent" powstał w 1967 roku. Swoim gościom oferował ponad 100 miejsc w dwuosobowych pokojach. Większość pokoi nie była wyposażona w łazienki.

Za dobę w "Asystencie" trzeba było zapłacić od 90 złotych w pokoju 1-osobowym bez łazienki do 210 złotych w pokoju trzyosobowym z łazienką.

Na początku hotel "Asystent" był hotelem środowiskowym podległym Ministerstwu Szkolnictwa Wyższego i Techniki, administrowanym przez Politechnikę Poznańską. Następnie na mocy ustawy o szkolnictwie wyższym uczelnia uzyskała w 1994 r. budynki na własność, a w 2005 r. grunty na własność - dodaje Edyta Klebaniuk z Sekretariatu Kanclerza Politechniki Poznańskiej.

Do sprawy wrócimy.


R E K L A M A

Komentarze (6)

08-05-2014 09:17:53
xyz
Powinny być mieszkania... Kto miałby je wybudować ? Budynek sprzedawali ponad 2 lata, żaden deweloper się nie skusił. Co do wypowiedzi dawnego mieszkańca DGA, budynek dopiero od 2005 roku jest własnością PP i wszystkie prowadzone prace wcześniej były realizowane zgodnie z "wytycznymi" z centrali. Teraz właścicielem jest PP i jeśli pieniądze ze sprzedaży pójdą na remont akademików/rozbudowę bazy na Piotrowie to tylko pogratulować decyzji.
09-10-2013 19:08:32
Dawny mieszkaniec DGA
Zły stan techniczny???? Może groził zawaleniem???? Nic z tych rzeczy. Przez prawie dwa lata od zamknięcia DGA (od listopada 2011) na portierni przez całą dobę przebywali ci sami pracownicy, którzy pracowali kiedyś w Hotelu Asystenta. Czy coś zagrażało ich życiu i zdrowiu??? Przy sprzedaży Hotelu chodziło tylko o pieniądze. I w taki sposób niszczy się mienie publiczne. W budynku A hotelu były wymienione okna około 2003-2004 roku (za pieniądze otrzymane z Ministerstwa). Poco był prowadzony wówczas ten remont? Poza tym ściany szczytowe budynku A zostały w 2005 roku ocieplone. Straż pożarna miała zastrzeżenia do instalacji elektrycznej z powodu aluminiowych kabli. Ile prywatnych mieszkań i domów trzeba by było z tego samego powodu zlikwidować? A może problemem finansowym było pomalowanie ścian i wymiana mebli? Gdzie jest drugi właściciel, który z opłat pobieranych od lokatorów przez kilkadziesiąt lat nie tworzy funduszu na bieżące remonty?
24-08-2013 19:10:06
do kaśka
To sobie lataj na Panoramę albo do Grunwaldzkiej. Ja mieszkam obok i jestem zadowolony z tego faktu!
22-08-2013 21:53:48
nikodem
Dokładnie, za dużo sklepów już tam jest, chociażby ten na wlocie do ul Kuźniczej. Lada dzień będą tylko dyskonty.
22-08-2013 15:03:33
seba
w sumie na Łazarzu brakuje lidla, będzie w końcu gdzie chodzić po świeże bułeczki
22-08-2013 14:15:22
kaśka
No super zabudujmy cały Poznań centrami i galeriami handlowymi, dyskontami i marketami. To już przesada, obok jest eklerek i carrefour w panoramie, a za chwilę będzie metropolis. Lidla mamy już na końcu tej ulicy. Tam powinny być mieszkania!
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: