Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Z kryminałem do bany - na nowym dworcu możemy wypożyczyć książkę do pociągu - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Z kryminałem do bany - na nowym dworcu możemy wypożyczyć książkę do pociągu
21-08-2013 01:24   Janusz Ludwiczak
Zapomniałeś zabrać z domu ulubioną książkę lub gazetę do dalekiej podróży? To nic. W holu nowego dworca głównego pojawił się regał, z którego można wypożyczyć za darmo książkę w podróż pociągiem.

W Biurze Obsługi Dworca Poznań Główny wstawiono regał, na którym pojawiło się ponad 100 książek. PKP wspólnie z fundacją Bookcrossing.pl rozpoczęła akcję "Książka w podróży".

Każdy pasażer może przyjść do nas i wypożyczyć książkę do pociągu, a następnie oddać ją na dworcu w Warszawie czy we Wrocławiu. Chodzi o to, by książki były w obiegu. Książkę można zostawić oczywiście w pociągach Intercity, w których znajdują się podobne półki - wyjaśnia Joanna Szymkowiak z Biura Obsługi Dworca Poznań Główny.

W swoich zbiorach mamy na tą chwilę ponad 100 książek, od literatury pięknej, po poezję, kryminały, książki dla dzieci i młodzieży a nawet romanse. Każda książka jest oznaczona, ma swój indywidualny numer BIP i zarejestrowana na stronie bookcrossing.pl - dodaje Joanna Szymkowiak.

Do wypożyczalni można przynosić również książki, które zalegają nam w domowych biblioteczkach i nie będą już potrzebne.

Jak najbardziej przyjmujemy książki, również od poznaniaków. Już w drugim dniu akcji mieliśmy sytuację, że podróżny przyszedł wypożyczyć książkę, ale także oddał nam swoją - przekonuje Joanna Szymkowiak z biura obsługi nowego dworca.

Półki bookcrossingowe w ramach akcji "Książka w podróży" znajdują się również w Biurach Obsługi Dworca: Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Wrocław Główny, Gdańsk Główny, Gdynia Główna i Katowice. Książki można wypożyczać i przynosić codziennie w godzinach od 7:00 do 21:00.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: