Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Będę szersze konsultacje społeczne dotyczące projektów drogowych - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Będę szersze konsultacje społeczne dotyczące projektów drogowych
21-08-2013 00:15   redakcja, Urząd Miasta Poznania
"Poznań jest w wielu dziedzinach konsultacji wzorem dla innych samorządów. Mamy ciekawe formy konsultacji, wzorowe metodologie. Nie będziemy ukrywać, że konsultacje w obszarze infrastruktury wzorowe nie były. Stąd zmiany w konsultacjach projektów drogowych ZDM" - wskazuje prezydent Ryszard Grobelny. Konsultacje społeczne dotyczące projektów drogowych mają odbywać się na szerszych zasadach.

W sierpniu weszło w życie nowe Zarządzenie Prezydenta dotyczące konsultacji projektów drogowych Zarządu Dróg Miejskich z mieszkańcami. Uzupełnia ono dotychczasowy sposób konsultowania internetowego o dwa etapy spotkań z mieszkańcami. Określenie nowych zasad opiniowania projektów przebudowy układu drogowego przez mieszkańców, ze szczególnym uwzględnieniem rad osiedli - pozwoli wypracowywać coraz lepsze rozwiązania służące wszystkim uczestnikom ruchu drogowego.

Nowa forma konsultacji drogowych to nie tylko uwzględnianie uwag mieszkańców, rad osiedli czy radnych Miasta Poznania. Spodziewamy się także efektu informacyjnego. Wiele osób mówiło, że ich zdanie nie jest uwzględniane w dotychczasowych formach opiniowania, ale też wielu nie miało wiedzy o zmianach jakie mają nastąpić w Poznaniu - wskazuje Anna Kuca-Szpytko, dyrektor Biura Prezydenta.

Zasady dotyczące opiniowania projektów przebudowy układu drogowego społecznych przedstawiają się następująco:

ETAP I - konsultacyjny:

  1. Umieszczenie na okres dwóch tygodni na stronie internetowej ZDM - odnośnik "Projekty drogowe" planu sytuacyjnego na wstępnym etapie prac projektowych oraz przesłanie informacji o umieszczeniu ww. planu rad osiedli.
  2. Przekazanie informacji o zamieszczeniu wstępnego planu sytuacyjnego przebudowy układu drogowego na stronie internetowej www.zdm.poznan.pl. do właściwych, ze względu na miejsce realizacji inwestycji, osiedli.
  3. Przekazanie przez osiedle, w terminie do 14 dni od daty zakończenia opiniowania internetowego informacji o potrzebie zorganizowania spotkania z mieszkańcami.
  4. Zorganizowanie spotkania z mieszkańcami i radą osiedla w terminie do 30 dni od daty zgłoszenia przez potrzeby jego organizacji.
  5. Zebranie przez ZDM uwag dotyczących planu sytuacyjnego przebudowy układu drogowego przekazanych do ZDM w formie pisemnej, elektronicznej lub podczas zorganizowanych spotkań z mieszkańcami i przekazanie ich projektantowi lub inwestorowi.
  6. Analiza przez ZDM, inwestora i projektanta wniesionych uwag oraz umieszczenie na stronie internetowej ZDM - odnośnik "Projekty drogowe" informacji o przyjętych i odrzuconych uwagach.
  7. Wprowadzenie przyjętych zmian.

ETAP II - informacyjny:

  1. Opublikowanie na stronie internetowej ZDM - odnośnik "Projekty drogowe" przyjętej wersji planu sytuacyjnego przebudowy układu drogowego.
  2. Jeśli odbyło się spotkanie na I Etapie, zorganizowanie przez Biuro Prezydenta w uzgodnieniu z ZDM, projektantem i inwestorem, spotkania informacyjnego z mieszkańcami o przyjętej wersji planu sytuacyjnego przebudowy układu drogowego w terminie do 30 dni od dnia opublikowania przyjętej wersji planu na stronie internetowej ZDM.

Pierwsze tego typu konsultacje w oparciu o nową formułę odbędą się we wrześniu.


Komentarze (2)

22-08-2013 07:32:49
ja do ja
Wyniki konsultacji znajdują sięna stronie ZDM. Remont Ul.Kolejowej to setki tysięcy złotych ,wątpię aby miasto "znalazło" takie pieniądze na ten cel.
22-08-2013 00:01:35
ja
Im więcej kontaktu z mieszkańcami tym lepiej, a ja z uporem maniaka dopytuję o ul. Kolejową, czy tu etap konsultacji juz minął, czy i gdzie można uzyskać informacje, czy uwagi, które dotyczyły projektu przebudowy kierowane przez mieszkańców zostaną choćby częściowo uwzględnione ( ścieżka rowerowa, zieleń, lokalizacja przystanków autobusowych), jakie są realne terminy realizacji?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: