Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Dworzec Letni zamienił się w plan filmowy {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Dworzec Letni zamienił się w plan filmowy {WIDEO}
15-08-2013 18:51   Janusz Ludwiczak
W środę Dworzec Letni, czyli peron 4b poznańskiego dworca kolejowego zamienił się w plan filmowy. Przez kilka godzin przy użyciu lokomotywy parowej oraz statystów - podróżnych stylizowanych na lata '50. powstawała inscenizacja filmowa. Przez krótki półtoraminutowy filmik miasto chce zachęcić producentów i scenarzystów do wybrania Poznania.

Inscenizacja filmowa powstawała przy użyciu lokomotywy parowej, która na Dworzec Letni przyjechała prosto z Wolsztyna. Na peronie 4b pojawili się również statyści - podróżni stylizowani na lata '50. Materiał realizowany był przez ekipę filmową Studia ABM z użyciem profesjonalnego sprzętu: kranu kamerowego, wózka filmowego oraz odpowiedniego oświetlenia.

Kręcimy półtorej minuty filmiku, który będzie wykorzystany przez Poznan Film Commission. Przedsięwzięcie to ma reklamować Poznań jako miasto do kręcenia filmów fabularnych, dokumentalnych, reklamowych. Poznań jest mało wykorzystywany filmowo - wyjaśnia Tomasz Łuczewski, konsultant historyczny, pracujący przy książkach beletrystycznych, dramatach, filmach fabularnych, których akcja dzieje się w Poznaniu i Wielkopolsce.

Wybierając miejsca do lokacji starałem się, żeby było ono niepowtarzalne, specyficzne, takie którego nie znajdziemy w innym miejscu w Polsce. Szukałem miejsc od slamsów, poprzez przepiękne poznańskie ulice, kończąc na eksluzywnych miejscach.
W tym krótkim filmiku robimy inscenizację, cofamy się o sześćdziesiąt lat. Chcemy pokazać jak mogli wyglądać ludzie w latach 50. Mamy w znacznej mierze zachowaną architekturę Dworca Letniego. Co prawda jest to budynek o wiele starszy, ale w tamtych czasach tak wyglądał
- dodaje Tomasz Łuczewski.

Celem projektu jest skatalogowanie oferty filmowej Metropolii Poznań poprzez wykonanie dokumentacji technicznej, fotograficznej oraz filmowej 130 najatrakcyjniejszych miejsc na terenie Poznania i okolic.

Przygotowujemy zdjęcia do materiału wideo na potrzeby bazy lokacji miejsc, które potencjalnie mogą wystąpić jako tło planu filmowego. Chcemy pokazać, że Poznań jest miastem filmowym, że ma tradycje. Lokacji mamy 130, z czego 30 będzie dokumentowanych materiałem filmowym. Poznan Film Commission ma stworzyć ofertę dla filmowców i przygotuje stosowne pozwolenia i odpowiednie warunki do nakręcenia filmu - tłumaczy Michał Gramacki z Poznan Film Commission.

Podobny filmik był już kręcony na Dziedzińcu Różanym CK Zamek, nad jeziorem Kierskim czy w sądzie przy ul. Młyńskiej. W poniedziałek ekipa filmowa przeniesie się na Targi.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

gru

do 06-12-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Cavaliada" - Targi Sprzętu i Akcesoriów Jeździeckich
Festiwal Sztuki i Przedmiotów Artystycznych
ODWOŁANE

02

lut

do 05-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Budma

11

lut

do 14-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: