Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stary dworzec kolejowy zostanie zamknięty, gdy otworzą Poznań City Center - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stary dworzec kolejowy zostanie zamknięty, gdy otworzą Poznań City Center
14-08-2013 13:55   Janusz Ludwiczak
Pod koniec października zostanie na dobre zamknięty budynek starego Dworca Głównego.

PKP pierwotnie planowało zamknąć główne wejście do budynku starego dworca od strony ul. Dworcowej w czerwcu, jednak termin ten przesunięto później na koniec sierpnia. Kolejarze postanowili zamknąć definitywnie obiekt pod koniec października, gdy otwarte zostanie nowe centrum handlowe Poznań City Center.

Podjęliśmy decyzję, że stary budynek dworca Poznań Główny zostanie zamknięty w momencie otwarcia galerii handlowej. Jest to taki naturalny moment w którym na pewno ten ruch przeniesie się w kierunku nowego budynku dworca. Będzie tam też szerszy wachlarz usług - tłumaczy Tomasz Kowalski, rzecznik prasowy Grupy PKP dla województwa wielkopolskiego.

Wiadomo, że na pewno funkcjonować będzie dalej przejście podziemne łączące przystanki PeSTki i perony 4, 5, 6 z peronami położonymi pod nowym dworcem kolejowym.

Nadal nie wiadomo jaka przyszłość czeka stary budynek Dworca Głównego.

Nie podjęliśmy jeszcze ostatecznej decyzji. Jesteśmy w kontakcie w tej sprawie z firmą TriGranit. Są prowadzone negocjacje i rozmowy biznesowe - wyjaśnia Tomasz Kowalski, rzecznik prasowy PKP.

Na ostateczną decyzję w sprawie przyszłości budynku starego dworca PKP poczekamy jeszcze parę miesięcy. TriGranit przedstawił spółce PKP S.A. wstępną koncepcję przebudowy starego dworca wraz z szacunkowym kosztorysem i biznesplanem. Rekomendował też jeden z nadesłanych na ogłoszony parę miesięcy temu konkurs projekt/koncepcję architektoniczną, która zakłada zbudowanie w miejscu starego dworca zupełnie nowego obiektu z nowymi funkcjami. Przekazana PKP S.A. oferta wymaga jeszcze wielu uzupełnień, uzgodnień, analiz, dokumentów. Szacujemy, że cała procedura związana z gromadzeniem dokumentacji i podjęciem ostatecznej decyzji przez PKP może potrwać jeszcze kilka miesięcy. Ze względów formalnych, proceduralnych nie da się tego przyspieszyć - dodaje Przemysław Terlecki, rzecznik inwestora, firmy TriGranit.

ZOBACZ TAKŻE: Stary dworzec kolejowy odkrył swoje tajemnice - można było zobaczyć podziemia i zaplecze kas


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
24

lip

10:00
Palmiarnia Park Wilsona
Pokazy filmu "Był sobie las"

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Birdman" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

25

lip

21:30
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Kształt wody" - plenerowe kino letnie
wstęp wolny

26

lip

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

27

lip

10:00
Łazarz
"Szlakiem ornamentów Poznania" - wycieczka po Łazarzu
zbiórka pod kamienicą przy ul. Matejki 2 (przy dawnym kinie Olimpia)

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: