Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Tramwaj na Junikowo ma pozwolenie na użytkowanie, ale pojedziemy nim dopiero w październiku - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Tramwaj na Junikowo ma pozwolenie na użytkowanie, ale pojedziemy nim dopiero w październiku
14-08-2013 01:09   Janusz Ludwiczak
Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego wydał pozwolenie na użytkowanie trasy tramwajowej w ciągu ulicy Grunwaldzkiej na Junikowo. Mimo, iż nowa trasa jest gotowa, to tramwajem na Junikowo pojedziemy dopiero w październiku.

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Poznaniu Paweł Łukaszewski udzielił pozwolenia na użytkowanie trasy tramwajowej w ramach inwestycji jakie Miasto (Infrastruktura Euro 2012, ZTM i ZDM) prowadzi na Grunwaldzkiej. To oznacza częściowy odbiór inwestycji, ale po spełnieniu opisanych przez Inspektora warunków. Wśród nich są: - zapewnienie bezpieczeństwa pracującym tam przedstawicielom wykonawcy (po ich budowie ma jeździć tramwaj), zapewnienie bezpieczeństwa pasażerom (w niektórych miejscach po wyj ściu z tramwaju trzeba będzie pokonać plac budowy) oraz stworzenie nowego, tymczasowego oznakowania dla pasażerów tramwajów i kierowców samochodów - informuje Paweł Marciniak, rzecznik prasowy Urzędu Miasta i Prezydenta Poznania.

Mimo, iż nowa trasa jest gotowa, to tramwajem na Junikowo pojedziemy dopiero w październiku.

To kpiny z mieszkańców! Nadzór budowlany wydaje zgodę na uruchomienie tramwaju, a urzędnicy, którzy złożyli wniosek o pozwolenie na użytkowanie, to blokują, nie potrafiąc tego racjonalnie wytłumaczyć. Zapewniano nas, że powrót tramwajów na Junikowo jest priorytetem. Tramwaje tą samą trasą jeździły na Wszystkich Świętych, a także podczas Euro 2012. Wtedy prace toczące się na ul. Grunwaldzkiej nie stanowiły problemu. Nikt też nie mówił, że inwestycja musi być oddana w całości, by tramwaje mogły ruszyć. Obecnie mieszkańcy Junikowa codziennie muszą poruszać się po terenie budowy celem dotarcia na autobus, do sklepu, czy nawet wychodząc z własnej działki natychmiast się znajdują na placu budowy - wskazuje Arkadiusz Borkowski z Rady Osiedla Junikowo i Stowarzyszenia "Inwestycje dla Poznania".

Koniec projektu przewidujemy na październik. Inwestycja nie będzie oddawana fragmentami, lecz kompleksowo tak jak przewiduje umowa z wykonawcą. Przejazdy techniczne nie oznaczają, że tramwaj może już regularnie jeździć. Potrzebne jest pozwolenie na użytkowanie w ruchu publicznym, spełniać wszystkie warunki bezpieczeństwa. Nie możemy puścić tramwajów z pasażerami przez plac budowy - mówiła na początku lipca Krystyna Rakowska, wiceprezes spółki Infrastruktura Euro Poznań 2012.


R E K L A M A

Komentarze (2)

15-08-2013 07:34:21
Negatyw
Tradycyjnie większość decyzji omawia się "pod stołem"...
14-08-2013 10:28:49
juni
Jeśli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieniądze. Wozokilometr autobusów jest tańszy od tramwajów. Policzyłem, że od lipca do października na kursach autobusów zamiast tramwajów miasto zarobi niecały milion zł. Niezrozumiałe jest natomiast, że tramwaje mogą jeździć przez Matyi, a tam jest plac budowy. Nie ma żadnych przeciwskazań by od września ruszyła przedłużona PST-ka do Dworca Zachodniego jadąc przez sam środek placu budowy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

cze

17:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert finałowy X Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folkloru "Kids Fun Folk"

17:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
XVII festyn charytatywny "Niebiescy Dzieciom"

17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczyste zakończenie sezonu 2018/2019 na Łazarzu - spotkanie z animatorami życia kulturalno – oświatowego

18

cze

18:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
Spotkanie z uczestnikami Czerwca `56 i odsłonięcie instalacji artystycznej "Krawatto"

21

cze

do 22-06-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: