Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Górnicza Orkiestra Dęta z Kłodawy wystąpiła w Parku Wilsona {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Górnicza Orkiestra Dęta z Kłodawy wystąpiła w Parku Wilsona {WIDEO}
12-08-2013 00:47   Janusz Ludwiczak
Grająca nawet 600 metrów pod ziemią Górnicza Orkiestra Dęta "Solanie" przy Kopalni Soli w Kłodawie wystąpiła w niedzielę w Parku Wilsona.

Górnicza Orkiestra Dęta "Solanie" przy Kopalni Soli w Kłodawie zagrała m.in. "The Locomotion" Kylie Minoque, "I will survive" z repertuaru Gloria Gaynor czy "Let's get loud" Jenifer Lopez. Muzyce granej przez orkiestrę towarzyszył występ mażoretek.

Nasza orkiestra powstała w 1960 roku i funkcjonowała jako Zakładowa Orkiestra Dęta Kopalni Soli Kłodawa. Na skutek zmian politycznych i ekonomicznych w 1998 roku przekształciła się w Stowarzyszenie Górnicza Orkiestra Dęta "Solanie". Orkiestra liczy 30 członków. Koncertowaliśmy w całym kraju, a także w Niemczech, Czechach, Słowacji i Rumunii. W zeszłym roku wygraliśmy nagrodę Złoty Róg podczas turnieju orkiestr dętych - powiedział Zbigniew Soczyński, prezes Stowarzyszenia Górnicza Orkiestra Dęta "Solanie" przy Kopalni Soli w Kłodawie.

Robimy oczywiście pobudkę o godz. 6 rano w Barbórki, jesteśmy w końcu orkiestrą górniczą. Maszerujemy ulicami Kłodawy, później gramy na mszy św. w intencji górników, a później gramy już na akademii w samej kopalni, w komorze koncertowej na głębokości 600 metrów pod ziemią - dodaje Zbigniew Soczyński z Górniczej Orkiestry Dętej "Solanie".

Niedzielny występ orkiestry odbył się w ramach cyklu Letnich Koncertów Promenadowych. W najbliższą niedzielę, 18 sierpnia o godz. 16:00 wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta z Nekli.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: