Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla Św. Łazarz poparła pomysł poprowadzenia autobusu "45" ul. Wyspiańskiego, ale... - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla Św. Łazarz poparła pomysł poprowadzenia autobusu "45" ul. Wyspiańskiego, ale...
08-08-2013 00:51   Janusz Ludwiczak
Rada Osiedla Św. Łazarz pozytywnie zaopiniowała projekt przebiegu trasy linii autobusowej nr 45 przez ul. Wyspiańskiego. Jednak łazarskim radni chcieliby, by przystanek przy skrzyżowaniu z ul. Matejki znalazł się w innym miejscu, gdyż według nich zatrzymujący się autobus zablokuje całkowicie ruch w rejonie tej krzyżówki. Łazarscy samorządowcy nie zgodzili się również na propozycję ZTM nazwania przystanku tramwajowego "Dworzec Zachodni Głogowska".

Jak już informowaliśmy Zarząd Transportu Miejskiego przedstawił Radom Osiedli: Św. Łazarz, Stary Grunwald, Grunwald Południe i Jeżyce propozycję w sprawie zmiany trasy autobusu linii nr 45. "Czterdziestkapiątka" miałaby do Dworca Zachodniego i przedłużonej PeSTki dojeżdżać ulicami Marcelińską, Przybyszewskiego, Reymonta, Wyspiańskiego i Głogowską.

Podczas środowej sesji łazarscy radni pozytywnie zaopiniowali projekt przebiegu trasy linii autobusowej nr 45 przez ul. Wyspiańskiego.

Rada Osiedla Św. Łazarz jest jednak przeciwna lokalizacji przystanku na ul. Wyspiańskiego za skrzyżowaniem z ul. Matejki oraz na ul. Berwińskiego przed skrzyżowaniem z ul. Matejki.

Zaproponowane przez Zarząd Transportu Miejskiego przystanki na ul. Berwińskiego i przedłużeniu ul. Wyspiańskiego (koło posterunku Policji), spowodują blokadę transportową i brak możliwości swobodnego przejazdu i tak zniszczonej już ulicy. Zatrzymujący się na ul. Berwińskiego autobus, zablokuje prawoskręt w ul. Matejki, natomiast autobus zatrzymujący się na ul. Wyspiańskiego, zablokuje całkowity ruch w rejonie skrzyżowania - czytamy w uzasadnieniu do projektu uchwały Rady Osiedla Św. Łazarz w sprawie propozycji zmiany trasy autobusu linii nr 45.

Jesteśmy za tym, żeby ten autobus jechał proponowaną trasą, jest to uatrakcyjnienie oferty komunikacji miejskiej dla mieszkańców. Mieliśmy jednak zastrzeżenie do lokalizacji przystanku przy ul. Matejki. Lokalizacja zaproponowana przez ZTM nie sprzyja płynnemu ruchowi w tamtym rejonie, prowadzi do zatorów i możliwych korków. Chcielibyśmy, by te przystanki zostały zlokalizowane na ul. Wyspiańskiego, bliżej skrzyżowania z ul. Chełmońskiego - wskazuje Filip Olszak, przewodniczący Komisji Infrastruktury Rady Osiedla Św. Łazarz.

ZTM zaproponował również by istniejący przystanek "Dworzec Zachodni" zmienił nazwę na "Dworzec Zachodni Głogowska". Na to nie chce zgodzić się jednak Rada Osiedla Św. Łazarz.

Chcielibyśmy, by została utrzymana nazwa przystanku "Dworzec Zachodni" na ulicy Głogowskiej. Dla rozróżnienia proponujemy, by nowy przystanek otrzymał nazwę "Dworzec Zachodni PST". Chcielibyśmy również, by przystanek na ul. Roosevelta nazywał się "Most Dworcowy/Targi" - wyjaśnia Filip Olszak z Rady Osiedla Św. Łazarz.

Pozytywną opinię w sprawie zmiany trasy autobusu linii nr 45 i skierowania "czterdziestkipiątki" przez ul. Reymonta, Wyspiańskiego i Głogowską wydała już Rada Osiedla Stary Grunwald oraz Rada Osiedla Grunwald Południe.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

28

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory prezydenckie
w godz. 7:00-21:00

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: