Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

We wrześniu ma rozpocząć się rozbiórka Mostu Uniwersyteckiego - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
We wrześniu ma rozpocząć się rozbiórka Mostu Uniwersyteckiego
07-08-2013 01:43   Janusz Ludwiczak
Jesienią czeka nas nie tylko remont torów na "Teatralce', ale także rozbiórka Mostu Uniwersyteckiego.

Jak informuje Radio Merkury, Zarząd Dróg Miejskich złożył deklarację, że we wrześniu rozpocznie się rozbiórka Mostu Uniwersyteckiego. Jednak zgodę muszą wyrazić Polskie Koleje Państwowe, gdyż pod tym wiaduktem przebiega linia kolejowa w kierunku Szczecina, Gdańska i Warszawy. Na zgodę PKP czeka się jednak 110 dni, gdyż z takim wyprzedzeniem kolejarze chcą wiedzieć o planowanych remontach i inwestycjach.

"Rozbiórka rozpocznie się na pewno w trzecim kwartale tego roku. Obiekt nie jest tylko na terenach kolejowych, częściowo należy do ZDM, częściowo do ZTM" - powiedział na antenie Radia Merkury Kazimierz Skałecki, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich ds. inwestycji.

Rozbiórka starego Mostu Uniwersyteckiego i budowa nowego wiaduktu ma być prowadzona etapami.

Do końca 2014 roku planujemy przebudowę Mostu Uniwersyteckiego. Problemem będzie, że będziemy musieli pracować pod czynną linią kolejową i tramwajową. PeSTka będzie na pewno funkcjonować w dni robocze, może zdarzyć się, że w niedzielę na czas prowadzonych prac wyłączymy PeSTkę - objaśniał Kazimierz Skałecki, wicedyrektor ZDM na początku lipca poznańskim radnym z Komisji Budżetu, Nadzoru Właścicielskiego, Rozwoju Gospodarczego i Promocji Miasta.

ZOBACZ TAKŻE: Tory na "Teatralce" w katastrofalnym stanie. Grozi nam kompletny paraliż komunikacyjny?


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
08

sie

11:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

12

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

19

sie

18:00
Park Kasprowicza (boisko do street workoutu)
Bezpłatne zajęcia sportowe z trenerami

22

sie

tymczasowe targowisko Rynek Łazarski (boisko Zespołu Szkół Muzycznych)
Ekotargowisko - warsztaty tworzenia doniczek z materiałów recyklingowych. Uczestnicy spotkania będą mogli zabrać do domu wykonaną doniczkę wraz z nasionami, by stworzyć swój własny zielnik

do 23-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Instal Moto Expo" - Zjazd pojazdów branżowych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: