Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W Parku Wilsona odbędą się... dożynki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W Parku Wilsona odbędą się... dożynki
26-08-2013 15:16   Janusz Ludwiczak
Prezydent Miasta Poznania, Miejski Związek Kółek i Organizacji Rolniczych, poznańscy rolnicy, ogrodnicy i działkowcy zapraszają w sobotę na miejskie dożynki, które odbędą się tym razem... w Parku Wilsona.

Po raz pierwszy w historii dożynki odbędą się w Parku Wilsona. Tegoroczne Święto Plonów zaplanowano na sobotę 31 sierpnia.

"Święto Plonów" organizowane jest w Parku Wilsona z uwagi na położenie obiektu, łatwy dojazd dla mieszkańców miasta, którym warto uświadomić, że na terenie Poznania prowadzą działalność gospodarstwa rolne (722) oraz podmioty gospodarujące w ramach działów specjalnych produkcji rolnej (ponad 200) - wyjaśnia Barbara Woźniak z Wydziału Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania.

Obchody "Święta Plonów" to doskonała okazja do prezentacji obrzędów dożynkowych, osiągnięć rolników oraz świętowania z okazji zakończenia żniw. Powodem organizacji uroczystości dożynkowych w tym miejscu jest też bogata historia parku, w którym funkcjonowała szkółka drzew oraz Palmiarnia wybudowana w 1910 roku z okazji wystawy Przemysłu, Rzemiosła i Rolnictwa na terenach targowych - dodaje Barbara Woźniak.

Poznańskie Święto Plonów rozpocznie się w sobotę 31 sierpnia o godz. 13:00 mszą świętą, która zostanie odprawiona w kościele Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej. Po eucharystii do Parku Wilsona przejdzie korowód dożynkowy.

W Parku Wilsona wystąpi m.in. Orkiestra Vivat, grupa taneczna Papużki, zespół wokalny Stokrotki, zespół ludowy Zbyrcok, grupa taneczna Broadway Ladies, a także Zespół Pieśni i Tańca Łany.

Imprezie towarzyszyć będzie pokaz wypieku chleba, pokazy florystyczne, wystawy królików, drobiu ozdobnego i zwierząt egzotycznych, warsztaty kowalstwa, garncarstwa i wikliniarstwa. Zaplanowano również pokaz psów policyjnych. Na zakończenie o godz. 20:00 odbędzie się występ Elvis Show.

Święto plonów odbędzie się pod patronatem medialnym portalu lazarz.pl

W Poznaniu 9.037 ha powierzchni to użytki rolne, 7.123 ha stanowią grunty orne, 516 ha sady, 419 ha pastwiska i 883 ha łąki. Największa koncentracja użytków rolnych występuje na Nowym Mieście i Starym Mieście. Na 7.123 ha uprawia się zboża, rzepak, buraki cukrowe i pastewne, ziemniaki, warzywa gruntowe i inne. Uprawą warzyw zajmuje się 200 gospodarstw. Intensywną produkcję ogrodniczą w szklarniach i tunelach ogrzewanych o powierzchni 130.000 m2 prowadzi 170 producentów kwiatów i warzyw. W Poznaniu utrzymuje się 6.500 sztuk trzody chlewnej, 530 sztuk bydła i 90 koni. W Poznaniu działa również od 1992 r. Wielkopolska Gildia Rolno-Ogrodnicza, pierwszy w kraju rynek hurtowy owoców, warzyw, kwiatów oraz artykułów spożywczych.

Program Święta Plonów w Parku Wilsona, sobota 31 sierpnia 2013:
13:00 - Msza św. w kościele Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej
14:00 - Przemarsz korowodu dożynkowego
14:40 - Powitanie gości dożynkowych
15:00 - Obrzędy dożynkowe - Młodzieżowa Orkiestra Dęta VIVAT!
15:30 - Koncert Orkiestry VIVAT!
16:00 - Występ dziecięcej grupy tanecznej Papużki
16:30 - Występ zespołu wokalnego Stokrotki
17:00 - Pokaz tresury psów policyjnych
17:30 - Występ zespołu ludowego Zbyrcok
18:15 - Występ grupy tanecznej Broadway Ladies
19:00 - Występ Zespołu Pieśni i Tańca Łany
20:00 - Elvis Show


Komentarze (3)

31-08-2013 21:00:14
paweł
Mogli by jakąś gwiazdkę zaprosić. Małe gminy na dni miast czy dożynki zapraszają jakieś tam "gwiazdy" a w stolicy województwa jak zawsze kicha.
31-08-2013 14:36:34
Anka
Nie mam nic przeciwko takim imprezom. Wśród "mieszczuchów" jest sporo działkowców lub osób mających domek z ogródkiem i jest to także ich święto! A w mieście niestety brakuje ostatnio okazji do świętowania, radni tylko patrzą jak ograniczyć pieniądze na kulturę kosztem remontów i premii dla wysoko postawionych urzędników i nic się przez to nie dzieje... Dlatego każda okazja jest dobra!
06-08-2013 19:35:05
Poznaniak
No przepraszam bardzo , w centrum miasta święto plonów ? Są przecież wojewódzkie , powiatowe itd. tam rolnicy mogą się udać i podejrzewam że będą tam lepiej się czuli niż wśród mieszczuchów . Czy naprawdę miasto na siłę szuka okazji do balowania ?
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: