Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na Targach praca wre: wyburzono już "ósemkę" i rozebrano tory kolejowe - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na Targach praca wre: wyburzono już "ósemkę" i rozebrano tory kolejowe
06-08-2013 01:26   Janusz Ludwiczak
Targi zamieniły się w wielki plac budowy. Do końca sierpnia budowane będą nowe drogi dojazdowe w miejscu zlikwidowanych torów kolejowych. Wyburzony został też "Pawilon Szwajcarski", czyli hala nr 8. Za pół roku będzie gotowa nowa "ósemka".

Całkowicie wyburzona została hala nr 8a, czyli "Pawilon Szwajcarski" z 1977 roku. Międzynarodowe Targi Poznańskie podjęły decyzję o zburzeniu obiektu, gdyż nie odpowiadał on już współczesnym wymaganiom wystawienniczym. Poziomy pawilonu były zbyt niskie na ekspozycje i uniemożliwiały m.in. budowę piętrowych stoisk. Dlatego podjęto decyzję o całkowitym wyburzeniu pawilonu i budowie nowego pawilonu w nowoczesnej technologii przy jednoczesnej likwidacji piętra, dzięki czemu dopuszczalna wysokość zabudowy wzrośnie z 4,50 m do 10 m.

Nowa "ósemka" będzie bardzo funkcjonalna. Pawilon będzie w kolorze metalowej stali o poziomych pasach zbliżony wyglądem do pawilonu 7a i 6a. Poprzednia hala miała trzy poziomy, ta będzie miała jeden poziom o wysokości 10 metrów dzięki czemu będzie można wystawiać w nich np. dźwigi. Nowy pawilon zostanie połączony napowietrznym łącznikiem z pawilonem 15, w którym mieści się centrum kongresowe i Sala Ziemi - wyjaśnia Andrzej Byrt, prezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Nowy pawilon 8a, którego budowa zakończy się w połowie lutego będzie miał 2800 m kw. powierzchni użytkowej, a jego kubatura wyniesie 36 415 m3. Dzięki specjalnemu nadziemnemu łącznikowi będzie można przejść bezpośrednio do centrum konferencyjno-kongresowego w pawilonie 15. Inwestycja ta, którą realizuje firma Wechta będzie w sumie kosztować 35 mln zł.

Rozebrane zostały też tory kolejowe, które znajdowały się na terenie Targów. W zeszłym roku w związku z budową trasy PST do Dworca Zachodniego i podłączaniem nowego torowiska tramwajowego do istniejącego w ciągu ul. Głogowskiej zapadła decyzja o likwidacji bocznicy kolejowej na Targi.

Ze względu na budowę nowego dworca kolejowego oraz budowę szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego została odcięta bocznica prowadząca na teren Targów. Chcemy również wyrównać teren. Zachowamy fragment torów kolejowych na Placu Marka, będą mogły tam być wystawiane lokomotywy, wagony kolejowe czy tramwaje. Wystawcy będą mogli przywieźć te pojazdy na niskopodwoziówkach - tłumaczy Andrzej Byrt, szef Targów.

Do końca sierpnia wykonawca prac - konsorcjum firm: Zakładu Drogowo-Budowlanego Kaszkowiak i Przedsiębiorstwa Budowy Dróg Roman Dyba ułoży nową nawierzchnię asfaltowa i kostkę brukową.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

wrz

18:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Paris, Paris" - recital piosenek francuskich w wykonaniu Dominiki Dobrosielskiej i Piotra Wizy

26

wrz

do 27-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targ żywności regionalnej i ekologicznej
Targi mieszkań i domów
Jesienny targ ogrodniczy

27

wrz

18:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal The September Concert
- koncert "U Vivaldiego"

28

wrz

do 01-10-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi Polagra

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Wrzesień z zumbą w Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: