Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PeSTka ma pozwolenie na użytkownie. Szybki tramwaj dojedzie do Dworca Zachodniego 1 września - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PeSTka ma pozwolenie na użytkownie. Szybki tramwaj dojedzie do Dworca Zachodniego 1 września
05-08-2013 23:45   Janusz Ludwiczak
Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego wydał zgodę na użytkowanie trasy PeSTki do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej.

Decyzja została wydana jednak warunkowo. Inwestor musi do końca miesiąca naprawić ruchome schody, które zostały zalane podczas czerwcowych ulew.

Inwestycja uzyskała też pozytywną opinię straży pożarnej. Niedługo rozpoczną się próbne przejazdy tramwajów i szkolenia motorniczych na nowej trasie.

Wszystko wskazuje na to, że PeSTka ruszy do Dworca Zachodniego 1 września. Nową trasą jeździć będą tramwaje trzech linii - nr 12, 14 i 15.

"Dwunastka" z Dworca Zachodniego wyjedzie na ulicę Głogowska, a następnie skręci w Most Dworcowy i po stałej trasie dojedzie na Starołękę. Natomiast "czternastka" z Dworca Zachodniego będzie skręcać w lewo i ulicą Głogowską dotrze przez Łazarz na Górczyn.

Po nowej trasie szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego będzie jeździć jednak jeszcze trzecia linia - "piętnastka", która przez Głogowską i Grunwaldzką będzie dojeżdżać do Ronda Jeziorańskiego, po czym zmieni się w "trzynastkę", która to przez Przybyszewskiego, Dąbrowskiego i Most Teatralny po stałej trasie dotrze na Starołękę.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: