Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Od wypieku do opakowania – największe targi roku {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Od wypieku do opakowania – największe targi roku {WIDEO}
18-09-2008 18:32   Janusz Ludwiczak
Największa w roku impreza targowa – Targi Polagra zagościły na cztery dni na terenach MTP. Swoją ofertę zaprezentowało ponad 1600 wystawców we wszystkich pawilonach. Na targach można było spróbować pieczywa, kawy, kuchni z różnych stron świata, a także zobaczyć jak pakuje się opakowania czy dowiedzieć się jak założyć własny sklep.

W dniach od 15 do 18 września na Międzynarodowych Targach Poznańskich odbyła się 29.edycja targów Polagra-Food, w skład której wchodzi Salon Wyrobów Spożywczych i Napojów, Salon Gastronomii, Salon Win i Alkoholi, Salon Wyposażenia Sklepów oraz Salon Franchisingu. Równocześnie imprezom towarzyszyły Międzynarodowe Targi Technologii Spożywczych Polagra-Tech, Międzynarodowy Salon Dodatków do Żywności oraz Taropak – Międzynarodowy Salon Techniki Pakowania i Logistyki.

We wszystkich pawilonach, na kilkunastu tysięcy metrach kwadratowych ponad 1600 wystawców z całego świata prezentowało swoje oferty. Zwiedzający mogli na własne oczy zobaczyć jak opakowuje się towary, żywność i materiały. Na targach Taropak prezentowany był sprzęt do logistyki i magazynowania oraz maszyny i urządzenia pakujące i segregujące.

Smakosze mogli spróbować świeżego pieczywa, napić się np. cappuccino z likierem toffi, czy podpatrzeć jak ugotować polędwicę wieprzową faszerowaną wiśniami, zawijaną boczkiem.

Dla przyszłych i obecnych właścicieli sklepów przygotowano Salon Wyposażenia Sklepów i Salon Gastronomii. W jednym z pawilonów przygotowano stoisko, na którym znajduje się zaaranżowany i przykładowy punkt handlowy. Na stoisku można zobaczyć i podpatrzeć jak urządzić i ułożyć półki sklepowe, gdzie powinny znaleźć się słodycze, a gdzie artykuły drogeryjne.

Na targach Polagra-Food odbyła się Olimpiada Kawy. To pierwsze drużynowe mistrzostwa Polski, w których baryści musieli na czas przygotować espresso, cafe late czy odgadnąć różne smaki kawy. Kawnej olimpiadzie towarzyszył Kulinarny Puchar Polski, w którym kucharze musieli przygotować wcześniej określone dania główne, desery i przekąski.

Wielkopolskie przysmaki bardzo przypadły dziennikarzowi, właścicielowi restauracji i gotującemu od ćwierćwiecza Piotrowi Najsztubowi. Targi odwiedziła też Bożena Dykiel. Znana aktorka upiekła błyskawiczne babeczki zatytułowane "Lot gołębia nad Poznaniem".

Pokazy nowych technologii przygotowanych przez piekarzy i cukierników oraz produkcje pieczywa metodami tradycyjnymi odbyły się natomiast na XIV Forum Rzemieślników Piekarstwa i Cukiernictwa w ramach targów Polagra-Tech. Imprezie towarzyszyły zorganizowane po raz pierwszy Mistrzostwa Polski Piekarzy.

W poniedziałek targi otworzył Minister Rolnictwa Marek Sawicki. Na jego zaproszenie do Poznania przybyli szefowie i przedstawiciele resortów rolnictwa Grupy Wyszehradzkiej. Na spotkaniu pojawił się także szef resortu rolnictwa Rosji Aleksiej Gordiejew.
Na targach ministrowie rolnictwa Czech, Bułgarii, Słowacji, Rumunii, Węgier i Polski zaapelowali o ujednolicenie systemu unijnych dopłat dla rolnictwa.

Na targach w sumie 43 produkty otrzymały Złote Medale MTP, a 20 firm dostało nagrody Acanthus Aureus za najładniejsze i najbardziej reprezentacyjne stoiska.

Przez pierwsze dwa dni Targi Polagra-Food, Polagra-Tech i Taropak odwiedziło ponad 20 tysięcy gości. Frekwencja podczas całej czterodniowej imprezy mogła przekroczyć nawet 45 tysięcy zwiedzających, jednak dokładna liczna nie jest jeszcze znana.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: