Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PeSTką do Dworca Zachodniego będzie jeździć również "15",która na R.Jeziorańskiego zmieni się w "13" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PeSTką do Dworca Zachodniego będzie jeździć również "15",która na R.Jeziorańskiego zmieni się w "13"
02-08-2013 01:26   Janusz Ludwiczak
Aż trzy linie będą kursować po nowej trasie szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego. Oprócz "dwunastki" i "czternastki" wydłużoną PeSTką będzie jeździć także "15", która z Głogowskiej pojedzie przez Roosevelta i Grunwaldzką do Ronda Jeziorańskiego, gdzie następnie zmieni się w "trzynastkę".

Prawie gotowa jest przedłużona trasa szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej. Otwarcie inwestycji planowane jest na początek września, o czym szerzej w artykule: PeSTka do Dworca Zachodniego dojedzie za miesiąc? {GALERIA ZDJĘĆ}.

Wiadomo już, że od września nową trasą pojadą jak wcześniej planowano linie nr 12 i 14.

"Dwunastka" z Dworca Zachodniego wyjedzie na ulicę Głogowska, a następnie skręci w Most Dworcowy i po stałej trasie dojedzie na Starołękę. Natomiast "czternastka" z Dworca Zachodniego będzie skręcać w lewo i ulicą Głogowską dotrze przez Łazarz na Górczyn.

Po nowej trasie szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego będzie jeździć jednak jeszcze trzecia linia - "piętnastka". Póki co nie będzie uruchomiona linia nr 26, której tramwaje miały zawracać na pętli powstałej na końcu ulicy Zachodniej.

Ze względu na przebudowę Kaponiery nową trasą będą kursować linie nr 12, 14 i 15. "Piętnastka" z Dworca Zachodniego pojedzie przez Głogowską i Grunwaldzką do Ronda Jeziorańskiego, po czym zmieni się w "trzynastkę", która to przez Przybyszewskiego, Dąbrowskiego i Most Teatralny po stałej trasie dotrze na Starołękę - objaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Na razie nie uruchomimy linii nr 26, która pierwotnie miała kursować z os. Sobieskiego do pętli przy Dworcu Zachodnim. Niedługo rozpocznie się remont torów na "Teatralce", który wymusi kolejne zmiany tras - dodaje Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Do Dworca Zachodniego mają dojeżdżać również autobusy linii nr 45. "Czterdziestkapiątka" miałaby do Dworca Zachodniego i przedłużonej PeSTki dojeżdżać ulicami: Marcelińską i Przybyszewskiego, dalej przez Rondo Jeziorańskiego, Reymonta, Wyspiańskiego (powrót Berwińskiego), Głogowską, nową trasą PST i Zachodnią. Projekt ten ZTM przekazał do zaopiniowania radom osiedli: Św. Łazarz, Stary Grunwald, Grunwald Południe i Jeżyce.

Jak pojadą tramwaje po nowej PeSTce do Dworca Zachodniego i ul. Głogowskiej?

LINIA NR 12:
OS. SOBIESKIEGO - trasa PST - Dworzec Zachodni - Głogowska - Most Dworcowy - Matyi - Królowej Jadwigi - Krzywoustego - Rondo Rataje - Zamenhofa - Rondo Starołęka - Starołęcka - STAROŁĘKA

LINIA NR 14:
OS. SOBIESKIEGO - trasa PST - Dworzec Zachodni - Głogowska - GÓRCZYN

LINIA NR 15:
OS. SOBIESKIEGO - trasa PST - Dworzec Zachodni - Głogowska - Roosevelta - Bukowska - Grunwaldzka - RONDO JEZIORAŃSKIEGO
Tramwaje linii nr 15 na Rondzie Jeziorańskiego zostaną przemianowane na "trzynastkę", która pojedzie trasą:
RONDO JEZIORAŃSKIEGO - Przybyszewskiego - Dąbrowskiego - Most Teatralny - Fredry - Gwarna - Św. Marcin - Marcinkowskiego (powrót przez Pl. Wolności - 27 Grudnia - Fredry) - Podgórna - Pl. Bernardyński - Dowbora-Muścickiego - Most Św. Rocha - Kórnicka - Jana Pawła II - Rondo Rataje - Zamenhofa - Rondo Starołęka - Starołęcka - STAROŁĘKA.


R E K L A M A

Komentarze (1)

04-08-2013 19:08:46
tomson95
Trasa czternastki -duży plus.(Z Piątkowa na Górczyn tramwajem niecałe 25 minut ).W dniu robocze to będzie szybciej tramwajem niż samochodem) Dwunastka też na pewno nadrobi dołem-nie będzie się spóźniać. Trasa piętnastki może być trochę bezsensowna (z Piątkowa może się opłacać,ale z Dworca będzie na pewno zdecydowanie gorzej,z powodów dużych spóźnień przez 13)Nie podoba mi się to połączenie z 13.Trzynastka będzie tracić czas na stanie od na światłach od Fredry do Żeromskiego( w jedną i drugą stronę). Nie lepiej puścić 15 Z Sobieskiego do Węgorka jako wahadło (tak jak 25 jeżdziło z Głogowskiej na Węgorka) albo ta 15 powinna jechać do jeziorańskiego ,a tam by się zmieniała w 1 (która by jechała na Franowo)a nie w 13. A szóstkę by puścili z Miłostowa na Górczyn lub na Ogrody. A 13 to by puścili z Starołęki na Sobieskiego (tak jak jeździ obecnie 12) lub na Piątkowską
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

03

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Kantaty Włoskie
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: