Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

PeSTka do Dworca Zachodniego dojedzie za miesiąc? {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
PeSTka do Dworca Zachodniego dojedzie za miesiąc? {GALERIA ZDJĘĆ}
30-07-2013 17:38   Janusz Ludwiczak
Prawie gotowa jest przedłużona trasa szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej. Otwarcie inwestycji planowane jest na początek września.

Będziemy gotowi, by tramwaj uruchomić 1 września. Zostały jeszcze prace wykończeniowe w hali, zasadzenie zieleni i zagospodarowanie terenu małą architekturą, w tym ławek. Obecnie prowadzimy prace kosmetyczne - mówił 1 lipca podczas posiedzenia Komisji Budżetu, Nadzoru Właścicielskiego, Rozwoju Gospodarczego i Promocji Miasta Rady Miasta Poznania Paweł Kołodziej, kierownik projektu, spółka Infrastruktura Euro Poznań 2012.

Po przedłużeniu "PeSTki" do Dworca Zachodniego skróci się także czas przejazdu "czternastki". Dojazd z Łazarza na Piątkowo ma być krótszy średnio o 10 minut. Łatwiejszy ma być też dojazd z Łazarza na deptak, a to dlatego, gdyż "dwunastka" ma zatrzymywać się także na obecnym przystanku "Dworzec Zachodni" i dalej będzie skręcać w Most Dworcowy, gdzie stałą trasą dojeżdżać będzie na Starołękę.

Nowa trasa tramwajowa będzie miała 2 km długości, a na jej trasie powstaną dwa przystanki o długości peronów 60 m (pod Rondem Kaponiera oraz na peronie 7 Dworca Zachodniego). Koszt inwestycji wynosi 115,7 mln zł, z czego prawie 43 mln zł pochodzi z dofinansowania unijnego w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.


Komentarze (4)

31-07-2013 18:23:42
JS
Nie sądzę, żeby była odosobniona. W mojej kamienicy mieszka 18 rodzin. Około 40 dorosłych osób. 2 (dwie) jeżdżą komunikacją wiejską, a reszta ma rowery i samochody. I kto jest odosobniony??? Porównaj tłok w tramwajach 20 lat temu i teraz. Dziś plaża - poza szczytem pustki...
31-07-2013 16:23:56
sspp
artudr, podejrzewam, że PeSTka też ma cię gdzieś, nie tylko dla Ciebie była budowana, wiec mało kogo interesuje twoja odosobniona opinia
30-07-2013 23:29:33
JS
Ja jechałem w tym roku tramwajem jeden raz. Zabytkowym. W niedzielę z dzieciakami :)
30-07-2013 22:59:18
artudr
Tyle czasu czekałem na to połączenie aż się wkurzyłem i kupiłem auto. Teraz mam to gdzieś. Może sobie pestka do dworca dojezdzac nawet za poł roku albo 2 lata.
Aktualności
Niezapominajka
16

lis

do 17-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Hobby" - spotkania ludzi z pasją

19

lis

II Liceum Ogólnokształcące ul. Matejki 8/10
Booktalking

16:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Warsztaty dla dzieci z Panem Pianką w ramach projektu "W Łazarskim Kręgu"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Słowiański wieczór z aromatem dzikich ziół i pokazem rzemiosł

20

lis

do 23-11-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi branży kamieniarskiej "Stone"
Targi branży szklarskiej "Glass"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: