Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Na razie nie będzie połączenia autobusowego z Ronda Kaponiera do PeSTki przy Dworcu Zachodnim - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Na razie nie będzie połączenia autobusowego z Ronda Kaponiera do PeSTki przy Dworcu Zachodnim
30-07-2013 16:53   Janusz Ludwiczak
ZTM póki co nie uruchomi połączenia autobusowego z Ronda Kaponiera do Dworca Zachodniego, choć początkowo mówiło się, że do nowego przystanku PeSTki mają dojeżdżać aż dwie linie.

W sobotę pisaliśmy, że na ulicy Głogowskiej, przy nowej trasie szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego pojawiło się nowe oznakowanie poziome. Na torowisku tramwajowym wymalowano pasy z napisem "BUS". Więcej w artykule: Na Głogowskiej wymalowano buspas.

Póki co jest przygotowane miejsce na autobusy. Jest to rozwiązanie przyszłościowe lub tymczasowe, bo może się zdarzyć tak, że autobusy będą musiały skorzystać z tego pasa. Na razie nie będzie połączenia z Ronda Kaponiera do Dworca Zachodniego - wyjaśnia Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy Zarządu Transportu Miejskiego.

Początkowo ZTM chciał uruchomić połączenie autobusowe z Ronda Kaponiera do Dworca Zachodniego. Pojazdy linii nr 45 oraz 59 lub 77 miały z Bałtyku zostać wydłużone ulicami Roosevelta, Głogowską i Zachodnią do nowego przystanku PeSTki, który powstał w miejscu dawnego peronu 7.

ZTM planuje jednak skierować do Dworca Zachodniego autobusy linii nr 45. Ich trasa miałaby zostać wytyczona ulicami: Marcelińską, Przybyszewskiego, Reymonta, Wyspiańskiego i Głogowską. Według urzędników zarządzających komunikacją miejską proponowane rozwiązanie stworzyłoby bezpośrednie połączenie dla mieszkańców Grunwaldu i zachodniej części Łazarza z Dworcem Zachodnim i przystankiem PST oraz dogodną przesiadkę "drzwi w drzwi" z autobusu na tramwaj na Rondzie Jeziorańskiego. Ponadto według ZTM połączenie autobusowe zyskają mieszkańcy osiedla mieszkaniowego przy ul. Wojskowej.

Przeciwna temu rozwiązaniu jest jednak Rada Osiedla Św. Łazarz.

Proponowana trasa linii autobusowej nr 45 może i jest potrzebna, ale na terenie Łazarza autobus, który jechałby wąską i zatłoczoną ulica Wyspiańskiego, a wracał ulicą Berwińskiego, która jest w tej chwili już tak wąskim gardłem, przelotowym dla samochodów jest pomysłem nietrafionym. Uważamy, że autobus jest niepotrzebny na ul. Wyspiańskiego. Mieszkańcy mają blisko do tramwaju. Ten autobus powinien być skierowany inną trasą - tłumaczy Maria Łazarz, przewodnicząca Zarządu Rady Osiedla Św. Łazarz.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
27

maj

do 02-06-2020
Łazarz
31. Dni Łazarza
27.05-02.06.2020
ODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem epidemicznym związanym z koronawirusem

19

cze

do 20-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Salon optyczny

do 21-06-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Memento" - targi funeralne

26

sie

do 27-08-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody

01

wrz

do 03-09-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Salmed" - targi medyczne

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: