Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Remont Winograd w końcu rozpocznie się. 3 i 4 do Teatralki, 10 na PeSTkę - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Remont Winograd w końcu rozpocznie się. 3 i 4 do Teatralki, 10 na PeSTkę
16-09-2008 23:42   Janusz Ludwiczak
Dobra i zła wiadomość dla mieszkańców Winograd. W końcu rozpocznie się tak długo oczekiwany remont ulicy Winogrady. W tym czasie tramwaje linii nr 3 i 4 kursować będą tylko do Mostu Teatralnego, a "dziesiątka" jeździć będzie trasą szybkiego tramwaju.

W końcu została podpisana umowa pomiędzy Zarządem Dróg Miejskich, a Aquanetem w sprawie wartego ponad sto milionów złotych generalnego remontu ulicy Winogrady, który ma rozpocząć się na przełomie września i października, ale to termin nie pewny.
Remont ulicy miał rozpocząć się już w zeszłym roku, jednak najpierw brakowało funduszy na inwestycję (10 milionów złotych zabrakło spółce Aquanet), a później opóźnienia przetargowe.

Być może w końcu na przełomie września i października rozpocznie się tak długo oczekiwana przez mieszkańców i poznaniaków przebudowa Winograd. Obecnie tramwaje kursują tam z "zawrotną" prędkością do 10 km/h, a pasażerowie przy wysiadają wpadają na samochody. Remont ma przede wszystkim poprawić bezpieczeństwo zarówno pasażerów jak i pieszych. Torowisko tramwaje zlokalizowane zostanie w środku pasa drogowego. Ulica Winogrady doczeka się dwupasmowych jezdni, ścieżek rowerowych, nowego oświetlenia oraz sygnalizacji świetlnych. W czasie remontu wymienione zostaną także instalacje podziemne.

Poznaniacy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Przez ponad rok objazdami kursować będą tramwaje, a ulica Winogrady zostanie częściowo zamknięta dla ruchu. Dopuszczony będzie ruch tylko dla samochodów osobowych i tylko w jednym kierunku. Z powodów technicznych MPK nie przewiduje wprowadzenia komunikacji zastępczej. Do końca listopada... przyszłego roku zmiany czekać będą pasażerów linii nr 3, 4 i 10.

Jak udało nam się dowiedzieć prawdopodobnie już od 29 września tramwaje linii nr 3 i 4 kursować będą tylko do Mostu Teatralnego, zaś "dziesiątka" zamiast na Połabską pojedzie na Osiedle Sobieskiego.

Szczegółowe trasy objazdowe tramwajów na czas remontu ulicy Winogrady:
LINIA NR 3:
STAROŁęKA - … (po stałej trasie) – Plac Wolności – 27 Grudnia – Fredry – MOST TEATRALNY – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Św.Marcin – Marcinkowskiego - … – STAROŁęKA
LINIA NR 4:
STAROŁęKA - … – Plac Wielkopolski – Mielżyńskiego – Gwarna – Św.Marcin – Rondo Kaponiera – Roosevelta – MOST TEATRALNY – Fredry – Plac Cyryla Ratajskiego - … – STAROŁEKA
LINIA NR 10:
POŁABSKA - … - Most Dworcowy – Roosevelta – Rondo Kaponiera – Roosevelta – Trasa PST – OS.JANA III SOBIESKIEGO.
Ponadto zawieszone zostanie kursowanie linii nr 26.


Fot: Janusz Ludwiczak / archiwum

Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
18

wrz

do 19-09-2020
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

11:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
The September Concert. "Dom bajek pełen muzyki"- spotkanie literackie dla dzieci.

17:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Coś się kończy, coś się zaczyna"
- Koncert Happy Jazz Band, warsztaty tańca swingowego

20

wrz

10:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji 100-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: