Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Telewizja Poznań znika z TVP Info - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Telewizja Poznań znika z TVP Info
29-07-2013 16:37   Janusz Ludwiczak
Od września nie zobaczymy już "Teleskopu" i innych programów lokalnych na antenie TVP Info.

Władze Telewizji Polskiej SA zdecydowały, że od września kanał TVP Info będzie całodobowym programem informacyjnych i z jego anteny znikną programy lokalne emitowane przez TVP Poznań.

"Teleskop" i inne programy produkowane przez Telewizję Poznań mają być po wakacjach emitowane na nowym kanale TVP Regionalna, która będzie emitowana m.in. na trzecim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej (gdzie obecnie znajduje się TVP Info). Na razie nie wiadomo czy TVP Regionalna znajdzie się w ofercie kablówek.

Kinga Podraza-Myszkowska, rzecznik INEA powiedziała nam, że operator póki co nie otrzymał informacji o wprowadzeniu nowego regionalnego programu TVP.

TVP Regionalna ma nadawać ok. 5 godzin programu dziennie. Będzie również pasmo wspólne dla wszystkich 16 oddziałów.

Początki Telewizji Poznań sięgają 1 maja 1957 roku, kiedy to z gmachu Budynku Administracyjnego MTP nadano pierwszą audycję, którą obejrzano na stu zarejestrowanych odbiornikach, głównie w świetlicach i zakładach pracy. Poznańska telewizja nadawała później również z kamienicy przy ul. Strusia, w której mieści się obecnie m.in. konsulat Danii.

W połowie 1994 roku uruchomiono całodzienny program regionalny PTV-3 z nowej siedziby przy al. Niepodległości. 6 października 2007 roku powstał kanał TVP Info, na którego ukazuje się kilkugodzinne pasmo programów lokalnych.


R E K L A M A

Komentarze (2)

31-07-2013 11:44:53
Kamil
z Press.pl (myślę, ze się przyda jako uzupełnienie informacji): "Marek Pasiuta, dyrektor Ośrodka Programów Regionalnych TVP, poinformował w sobotę w radiu Tok FM, że nowa stacja regionalna będzie zaliczana do kanałów must carry, czyli pakietu, który MUSZĄ oferować wszyscy dostawcy telewizji (platformy satelitarne i sieci kablowe)."
29-07-2013 18:07:00
morlock
Gdyby ktoś kiedyś uczciwie napisał co przejęło/kupiło lokalne stacje z serii TVP3 może... Nie, panie Januszu to nie do pana. Nadal podziwiam i pozdrawiam.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

19

lip

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Babi Targ
w godz. 12:00-16:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: