Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Dwójka" i "dziesiątka" wracają na Wildę. Znów nie będzie połączenia z Łazarza do ścisłego centrum - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Dwójka" i "dziesiątka" wracają na Wildę. Znów nie będzie połączenia z Łazarza do ścisłego centrum
29-07-2013 16:17   Janusz Ludwiczak
We wtorek "dwójka" i "dziesiątka" powrócą na Wildę, a to dlatego, że zakończy się remont torowiska na ul. 28 Czerwca. Tym samym ulicą Głogowską będą kursować tylko dwie linie tramwajowe - nr 14 i 18. Zniknie również połączenie z Łazarza w okolice Starego Rynku czy Placu Wolności.

Od 19 lipca prowadzony był remont torowiska na ul. 28 Czerwca 1956 r. (pomiędzy Pamiątkową a Wybickiego). Przez dziesięć dni tramwaje linii nr 2 i 10 jeździły objazdem przez Hetmańską i Głogowską. Dodatkowo "dwójką" można było dojechać z Łazarza do Śródmieścia. Przypomnijmy, że od 1 lipca zmieniła się trasa "czternastki", która do tej pory dojeżdżała do ścisłego centrum Poznania.

Od wtorku znów ulicą Głogowską będą jeździć tylko dwie linie tramwajowe - nr 14 i 18. Zniknie również połączenie z Łazarza w okolice Starego Rynku czy Placu Wolności.

Zakończenie remontu torów na Wildzie to koniec utrudnień dla pasażerów. W weekend wymieniana będzie sieć trakcyjna na ul. Królowej Jadwigi. 3 i 4 sierpnia tramwaje nie będą jeździć przez skrzyżowanie ulic Matyi/Królowej Jadwigi/Wierzbięcice oraz na odcinku w ul. Królowej Jadwigi od ul. Wierzbięcice do ul. Górna Wilda. Objazdami pojadą tramwaje linii nr 6, 10, 15 i 18.


R E K L A M A

Komentarze (1)

29-07-2013 19:10:05
bobek79
Znam Łazarz od dziecka a zwłaszcza ul. Głogowska/Hetmańska i powiem, że komunikacja mpk/ztm jest do kitu. Z dzisiejszych aktualizacji wynika, że przez Głogowską/Hetmańską przejeżdżają tylko dwie linie tramwajowe: 14 i 18. No i tu jest haczyk, powinna wrócić linia 8 z Górczyna na Miłostowo. Na pewno było by lepiej dla mieszkańców Łazarza gdyby jakaś linia tramwajowa skręcała na moście dworcowym w prawo i jechała w dół aż do Rataj lub dalej. Bo kiedyś było tak, że z Łazarza było połączenie we wszystkie strony.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

wrz

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Łazarski pieróg - warsztaty kulinarne dla rodzin z dziećmi
- obowiązują zapisy mailowe: zapisy.klubkrag@gmail.com

30

wrz

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Uwertury i Suity
wstęp wolny

01

paź

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Bianco e nero
wstęp wolny

02

paź

do 04-10-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Smaki Regionów
Jesienny Targ Ogrodniczy (02-03.10.)

20:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Festiwal Händlowski - Händel 2021
- Da Camera
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: