Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policjanci pokazali swoje zakamarki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policjanci pokazali swoje zakamarki
27-07-2013 17:26   Janusz Ludwiczak
Poznaniacy mogli zobaczyć jak wygląda od środka Komenda Miejska Policji przy ul. Szylinga. W ramach "drzwi otwartych" można było zobaczyć centrum dowodzenia, policyjny sprzęt i poznać strukturę jednostki. Najmłodsi mogli zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu.

Już po raz drugi Komenda Miejska Policji, która od lipca 2010 roku mieści się w nowej siedzibie przy ul. Szylinga 2 zaprosiła poznaniaków na "drzwi otwarte".

W ciągu czterech godzin, naszą siedzibę zwiedziło prawie 150 gości. W trakcie spotkania, mieszkańcy Poznania i ich pociechy mieli okazję poznać 133-letnią historię naszej siedziby, sposób działania i strukturę jednostki, a także zobaczyć stanowisko 997 i policyjny sprzęt wykorzystywany przez współczesną Policję. Grupy kolejnych gości witane były przez mł. insp. Romana Kustera Komendanta Miejskiego Policji w Poznaniu, gospodarza naszej komendy. Mimo zróżnicowania wieku naszych gości, każdy mógł znaleźć coś interesującego dla siebie - wyjaśnia podkom. Zbigniew Paszkiewicz z Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Poznańska Komenda Miejska Policji znajduje się w budynku dawnych koszar przy ul. Szylinga 2. Obiekt zbudowany został w 1880 roku dla 6. Pułku Grenadierów V Korpusu Armii Pruskiej. W 2004 roku policja otrzymała budynek od wojska. Trzy lata później rozpoczął się generalny remont obecnej siedziby poznańskiej policji. W ciągu trzech lat stary drewniany dach został zastąpiony nowym, oszklonym, z którego widać panoramę praktycznie całego miasta. Stare drewniane stropy zostały zastąpione żelbetowymi. Zbudowane zostały też nowe ściany działowe i wymieniono okna. Przeprowadzona została także kompleksowa termomodernizacja budynku. Ponadto zbudowane zostały zewnętrzne, przeszklone windy oraz zamontowano podnośniki dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja kosztowała ponad 60 mln zł.

Podczas remontu budynku po dawnych koszarach ekipom remontowym udało odnaleźć się w piwnicy dwa hełmy niemieckich okupantów, a także gazetę "Trybuna Ludu" z 1973 roku. Wszystkie znalezione eksponaty zostały wystawione w specjalnej gablocie.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

15

sie

18:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert z cyklu "Poznańskie Muzykalia" - z utworami Elvisa Presleya

21

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: