Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Znowu spada sprzedaż biletów komunikacji miejskiej - "mniejsze wpływy o ponad 470 tys. zł" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Znowu spada sprzedaż biletów komunikacji miejskiej - "mniejsze wpływy o ponad 470 tys. zł"
24-07-2013 17:57   Janusz Ludwiczak
"W porównaniu do czerwca 2012, w ujęciu finansowym notujemy spadek przychodu ze sprzedaży o ponad 470 tysięcy złotych" - alarmuje Stowarzyszenie Inwestycje dla Poznania. Informacje te potwierdza ZTM: "w czerwcu 2013 r. sprzedaliśmy łącznie o 21,6% biletów mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego".

Stowarzyszenie "Inwestycje dla Poznania" (IdP) przedstawiło kolejny raport dotyczący spadku sprzedaży biletów komunikacji miejskiej.

W porównaniu do czerwca 2012, w ujęciu finansowym notujemy spadek przychodu ze sprzedaży o ponad 470 tysięcy złotych - wskazuje Paweł Sowa, prezes Stowarzyszenia "Inwestycje dla Poznania".

Według IdP nastąpił spadek sprzedaży biletów czasowych o 23,6% (o 22,2% biletów 15-minutowych, o 29,5% biletów 30-minutowych).

Ilościowy spadek sprzedaży biletów czasowych odpowiada również za zmniejszenie wpływów w czerwcu 2013. Sprzedano ich znacznie mniej – o prawie 812 tysięcy sztuk niż w czerwcu 2012. Spowodowało to spadek we wpływach o ponad 1,3 mln zł., który tylko w małej części został zrekompensowany przez wzrost sprzedaży biletów krótkookresowych oraz niewielki wzrost sprzedaży biletów długookresowych - argumentuje Paweł Sowa.

Należy podkreślić, że jest to już trzeci miesiąc (po wrześniu 2012 oraz maju 2013) ze spadkiem wpływów do budżetu miasta z tytułu sprzedaży biletów. Po raz kolejny dane wskazują, że podwyżki nie spełniły swojej finansowej roli, a kompletną nieodpowiedzialnością było uchwalenie ostatniej podwyżki, która weszła w życie 1 stycznia br. W naszej opinii następne miesiące przyniosą jeszcze gorsze wyniki - wskazuje Arkadiusz Borkowski ze Stowarzyszenia "Inwestycje dla Poznania".

Informacje te potwierdza Zarząd Transportu Miejskiego.

W czerwcu 2013 r. sprzedaliśmy łącznie o 21,6% biletów mniej niż w analogicznym okresie roku ubiegłego - tłumaczy Bartosz Trzebiatowski, rzecznik prasowy ZTM.

Podsumowując I półrocze 2013 roku odnotowujemy blisko 14% spadek liczby sprzedanych biletów przy jednoczesnym, ponad 12-procentowym wzroście przychodów z ich sprzedaży. Na taki wynik wpływ miał szereg czynników, m.in. skutki kryzysu wpływające na realny dochód gospodarstw domowych, ale także utrudnienia w ruchu związane remontami i inwestycjami, które w znaczny sposób pogorszyły warunki podróżowania - wskazuje Bartosz Trzebiatowski z ZTM.

Wzrosła natomiast sprzedaż biletów długookresowych. W czerwcu sprzedano o ponad 3,9 tys. biletów 30-dniowych więcej niż w czerwcu roku ubiegłego (wzrost na poziomie 4,7% oraz 11,6% wzrost we wpływach do kasy miasta). ZTM deklaruje, że od sierpnia będzie co miesiąc na swojej stronie internetowej publikować analizę sprzedaży biletów.


Komentarze (2)

25-07-2013 14:28:13
morlock
Idąc tokiem myślenia Iwony czekam na od ZTM na oferty przejęcia w najem przez osoby fizyczne poszczególnych linii, tras i pojazdów (bez praw do szyn). Ps. Mając coś na myśli chciałbym zapytać czy: indolencja, bezmózgowie i bezhołowie w Poznaniu to słowa/ twierdzenia objęte cenzurą? Bo jeśli nie to śmiem ich użyć w stosunku do służb, tak -S Ł U Ż B !!! My dla nich czy oni dla NAS!!!! W końcu od KOGO dostają swoje comiesięczne haracze? Cytując obecnych mistrzów sf - J.Ringo i D.Webera, jednym słowem to "gównosiady". A może tak NIK zaprosimy na początku w marmury na Matejkiego :-)?
24-07-2013 20:22:16
Iwona
Ciekawe kiedy ZTM zacznie sprzedawać tabor na allegro, następnie klientów apotem ich długi.
Aktualności
Niezapominajka
04

gru

Rynek Łazarski
Otwarcie Rynku Łazarskiego

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Animal Fest" - targi zoologiczne
"Hobby" - salon modelarstwa

do 05-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Poznań Flyball Racing 2021 - wyścigi psich sztafet

10

gru

do 12-12-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"FIT-EXPO 2021" - targi fitness & Sport Park

do 12-12-2021
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Festiwal Rzeźby Lodowej "Poznań Ice Festival 2021"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: