Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Policja pokaże się od środka - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Policja pokaże się od środka
24-07-2013 01:22   Janusz Ludwiczak
24 lipca przypada Święto Policji. Z tej okazji w sobotę Komenda Miejska Policji przy ul. Szylinga zaprasza na "Drzwi otwarte". Cały czas można również odwiedzać Izbę Tradycji i Historii Policji, która mieści się przy ul. Taborowej.

24 lipca przypada Święto Policji, ustanowione przez Sejm w 1995 roku w rocznicę powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej.

W sobotę, 27 lipca w godz. od 9:00 do 13:00 Komenda Miejska Policji przy ul. Szylinga 2 zaprasza szczególnie najmłodszych na "drzwi otwarte".

Na dziedzińcu będzie można zobaczyć policyjne samochody i specjalisty sprzęt, zaś przewodnicy będą oprowadzać po pokojach, w których na co dzień pracują funkcjonariusze. W przyszłą sobotę na Szylinga będzie można również poznać bliżej Wydział Technik Kryminalistycznych oraz Centrum Dowodzenia.

Nie tylko z okazji Święta Policji, ale przez cały rok można również zwiedzać Izbę Tradycji i Historii Policji, która mieści się przy ul. Taborowej.

Ekspozycja prezentuje zbiory od chwili powstania Policji, w 1919 roku. W zebranych zbiorach znalazły się m.in. mundury, stare fotografie, pamiątkowe tablice, sztandary, pojazdy policji państwowej i milicji obywatelskiej. Wśród najciekawszych eksponatów znajdują się: motocykl Junak M10m odwzorowany na oryginalnych częściach, sztandar Komendy Wojewódzkiej Milicji Obywatelskiej w Poznaniu z 1947 roku, oryginalna tablica z napisem "Posterunek policji państwowej w Śremie", a także manekiny w umundurowaniu ORMO i ZOMO.

Sala Tradycji wielkopolskiej Policji przy ul. Taborowej 22 czynna jest we wtorki i czwartki w godz. od 10:00 do 14:00. Istnieje możliwość zwiedzania jej zarówno indywidualnie jak i w grupach zorganizowanych. Ponieważ Sala znajduje się na terenie Oddziału Prewencji Policji, należy wcześniej uzgodnić termin wizyty pod numerem telefonu 61 84 127 50 (czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30 do 15:30).


R E K L A M A

Komentarze (1)

24-07-2013 09:48:57
w
a kiedy drzwi otwarte komendy na Wyspiańskiego? ;)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: