Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

13 października poznański Maraton znów przebiegnie przez Łazarz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
13 października poznański Maraton znów przebiegnie przez Łazarz
14-08-2013 11:18   Janusz Ludwiczak
Już za dwa miesiące, równo za 60 dni odbędzie się 14. Poznań Maraton, którego trasa już po raz drugi prowadzić będzie przez Łazarz. Meta, liczącego 42 km biegu zlokalizowana będzie ponownie na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

13 października już po raz czternasty Poznań będzie należał do biegaczy. Za dwa miesiące, równo za 60 dni odbędzie się 14. Poznań Maraton.

Maratończycy po raz drugi przebiegną przez Łazarz. Linia startowa zlokalizowana ma zostać tak jak w roku ubiegłym wzdłuż ulicy Grunwaldzkiej, natomiast meta znajdować będzie się na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Znana jest już trasa biegu. Podobnie jak w zeszłym roku trasa maratonu będzie jednopętlowa, nieznacznie różniąc się od ubiegłorocznej.

Podobnie jak w zeszłym roku, również i tym razem bieg na dystansie 42 kilometrów wystartuje na ulicy Grunwaldzkiej, a finiszować będzie na Placu Marka na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Głównej zmianie uległa końcówka trasy, wypadły ulice: Aleja Niepodległości, Powstańców Wielkopolskich, Matyi, Most Dworcowy, Roosevelta, a zastąpiły je Pułaskiego, Poznańska, Mickiewicza, Zeylanda, Bukowska - wskazuje Maciej Mielęcki, dyrektor Maratonu.

Zapisy do udziału w 14. edycji poznańskiego maratonu mijają 2 października. Na tą chwilę lista startowa liczy 2084 zawodników, a zgłoszeń jest 3681.

W ramach 14. Poznań Maraton na MTP podobnie jak w zeszłym roku odbędą się targi dla sportowców i osób aktywnych sportowo "Poznań Sport Fair".


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: