Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ukrainiec został szachowym mistrzem - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ukrainiec został szachowym mistrzem
22-07-2013 20:26   Janusz Ludwiczak
Przez tydzień w Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych rozgrywany był Międzynarodowy Turniej Szachowy "Szachowe Lato - Poznań 2013". Na 40 stołach w szachy gra zagrało prawie 80 osób. Zwycięzcą turnieju został 56-letni Vladimir Malaniuk z Ukrainy.

Już po raz dwunasty w gmachu Wyższej Szkoły Umiejętności Społecznych przy ul. Głogowskiej 26 rozegrany został Międzynarodowy Turniej Szachowy "Szachowe Lato". W zawodach wzięło udział w sumie 79 osób, wśród których będą zawodnicy z Ukrainy i USA.

Zawody były podzielone na dwie kategorie - "Juniorzy", w których zagrały osoby do 14 roku życia oraz w kategorii "Open".

Najmłodszy zawodnik miał 9 lat, najstarszy 88 lat. Wśród uczestników było dwóch zawodników z Ukrainy i gracz reprezentujący Stany Zjednoczone - objaśnia Małgorzata Napierała, sędzia główny Międzynarodowego Turnieju Szachowego "Szachowe Lato - Poznań 2013".

Rozgrywki dla juniorów odbywały się na zasadach tempo godzina na 30 posunięć plus pół godziny na dokończenie partii. W kategorii "Open" jest tempo półtorej godziny na 40 posunieć + 30 minut na dokończenie partii + 30 sekund za każdy ruch - wyjaśnia Małgorzata Napierała.

Zwycięzcą Międzynarodowego Festiwalu "Szachowe Lato - Poznań 2013" w kategorii głównej został Ukrainiec Vladimir Malaniuk. Miejsce drugie zajął Marek Zakrzewski z MKS przy Młodzieżowym Domu Kultury w Trzciance, a miejsce trzecie Damian Bartkowiak z MUKS Wieża Kórnicka w Kórniku.

Wśród juniorów najlepszym szachistą okazał się 14-letni Tomasz Zieliński z klubu LKS Piast Śrem.

Na najlepszych zawodników czekały nagrody finansowe, upominki rzeczowe, dyplomy i tytuł najlepszego zawodnika. Kolejne szachowe mistrzostwa odbędą się już za rok.