Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Rada Osiedla Św. Łazarz chce starać się o grant na budowę placu zabaw w Parku Kasprowicza - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Rada Osiedla Św. Łazarz chce starać się o grant na budowę placu zabaw w Parku Kasprowicza
15-07-2013 19:21   Janusz Ludwiczak
W ramach przyszłorocznego budżetu Rada Osiedla Św. Łazarz chce przeznaczyć 100 tysięcy złotych na budowę placu zabaw dla dzieci starszych w Parku Kasprowicza. Inwestycja ta miałaby zostać zrealizowana również z "grantu". W tym celu łazarscy radni spotkają się we wtorek na nadzwyczajnej sesji, w trakcie której maja podjąć "uchwałę w sprawie przystąpienia Osiedla Św. Łazarz do konkursu na dofinansowanie zadań inwestycyjnych jednostek pomocniczych Miasta- osiedli w 2014 r. (granty).".

Chcielibyśmy złożyć wniosek do konkursu grantowego o dofinansowanie tego zadania. Ostatni raz o grant wystąpiliśmy prawie 10 lat temu, w 2004 roku z wnioskiem na budowę boiska przy Zespole Szkół nr 8 przy ul. Jarochowskiego. Jednym z warunków, który nasza rada osiedla musi spełnić to jest zabezpieczenie kwoty 100 tysięcy złotych w budżecie na tą inwestycję. Od miasta moglibyśmy otrzymać do 250 tys. zł - wyjaśnia Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz.

Jeszcze w tym roku plac zabaw naprzeciwko Areny będzie rozbudowany. Rada Osiedla Św. Łazarz przeznaczyła w ramach tegorocznego budżetu ponad 40 tysięcy złotych (dokładnie 41 541 zł) na zakup kolejnych urządzeń zabawowych.

Plac zabaw w tym rejonie Łazarza powstał jesienią zeszłego roku. Na placu zabaw znajdują się dwie huśtawki, bujak dla młodszych dzieci, piaskownice i trzy ławki, a także tzw. "statek piracki". Całość została odgrodzona. Do tej pory inwestycja kosztowała 104 tysięcy złotych i w całości została pokryta z budżetu Rady Osiedla Św. Łazarz.


R E K L A M A

Komentarze (3)

16-07-2013 19:34:56
Ewa
Trzymam mocno kciuki za zdobycie grantów i budowę placu zabaw dla większych dzieci - takich placów po prostu brakuje, a i starsze dzieci chcą się bawić w fajnym i ciekawym miejscu. :)
16-07-2013 09:46:42
Łukasz Prymas
Pani Elko. Ale ten plac zabaw właśnie powstał po wielu apelach mieszkańców Łazarza. Nie rozumiem, dlaczego twierdzi Pani, że to bezsensowne wydawanie pieniędzy. Proszę zobaczyć jak "oblegany" jest ten plac zabaw. A zieleni w tym miejscu jest wystarczająco dużo...chciałbym zauważyć, iż ten "zielony bezkres przestrzeni" jest przeważnie wykorzystywany do nielegalnego wyprowadzania psów i niestety często nie jest po nich sprzątane. A legalne miejsce do wyprowadzania psów znajduje się przy ul. Reymonta w okolicach niewybudowanego lodowiska.
16-07-2013 00:59:33
Elka
Po co budować kolejne place zabaw . Powstają one ostatnio jak grzyby po deszczu. Wg mnie szkoda zabudowywać Areny , tego jedynego w centrum miasta , "akwenu" zieleni. To właśnie ten nieograniczony obszar i rozległa, płaszczyzna nadaje temu miejscu atmosferę ukojenia i wypoczynku. Odkryty, nie zabudowany teren, porośnięty drzewami i zadbaną zielenią jest najpiękniejszą wizytówką naszego Łazarza, dlaczego wiec zabudowywać go bezsensownie i wydawać niepotrzebnie pieniądze. Może wypadałoby je przeznaczyć na mądre zagospodarowanie terenów po Otwartej pływalni w parku. W rozmowach ze znajomymi spacerowiczami w parku spotykam się bardzo często z krytycznymi uwagami dotyczącymi bezsensownego usytuowania placu zabaw w tym pięknym, zielonym bezkresie przestrzeni.Ten plac ,to wydarta naturze ziemia. A może radni Osiedla skonsultowaliby swój pomysł z mieszkańcami Łazarza,bo to w końcu ich wypoczynkowi służyć ma park. Tak dla ścisłości, to ponoć mamy niż demograficzny a ludzi starszych przybywa.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

wrz

do 26-09-2021
Park Wilsona
Poznań Wood Festival - festiwal rzeźby
W programie: - warsztaty malowania w drewnie
- warsztaty rzeźby w glinie>br> - licytacje drewnianych rzeźb
- konkurs główny

24

wrz

do 26-09-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Tour Salon" - Targi Regionów i Produktów Turystycznych
Targi kamperów i przyczep kempingowych oraz wyposażenia
Targ mieszkań i domów (25-26.09.)
9. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
Koncert Dominiki Dobrosielskiej "Moje serce to jest muzyk"
(w przypadku deszczu koncert odbędzie się w sali domu kultury Klub "Krąg")

26

wrz

Koszary Kultury ul. Matejki 62
Babi Targ
w godz. 12:00-15:00

27

wrz

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: