Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Grunwald chce mieć logo - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Grunwald chce mieć logo
15-07-2013 09:32   Janusz Ludwiczak
Swój logotyp mają już Rady Osiedla: Stare Miasto, Świerczewo, Chartowo czy Winiary. Teraz konkurs na logo ogłosiła Rada Osiedla Grunwald Południe.

Od 2,5 lat w Poznaniu są 42 rady osiedli. Swój logotyp mają już rady osiedli: Stare Miasto, Świerczewo czy Piątkowo. Ostatnio konkurs na logo ogłosiła Rada Osiedla Winiary. Konkurs skierowany był przede wszystkim do mieszkańców, ale także do studentów kierunków artystycznych i projektowych. Na zwycięzcę czekała nagroda w wysokości 760 zł, a na wyróżnionych autorów nagrody rzeczowe o wartości do 150 zł. W składzie jury oprócz winiarskich radnych zasiedli jeszcze przedstawiciele Urzędu Miasta z Wydziału Kultury i Sztuki oraz Biura Promocji Miasta.

Teraz konkurs na logotyp chce ogłosić Rada Osiedla Grunwald Południe. Co powinno się na nim znaleźć? Stadion Miejski to najbardziej charakterystyczny obiekt na terenie osiedla, ale są tam również bloki z wielkiej płyty czy domy jednorodzinne.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do konkursu na logo naszej dzielnicy. Chcemy poprzez logo, jeszcze bardziej się utożsamić z naszym osiedlem - Grunwald Południe, które zostało powołane w 2010 roku w miejsce Rady Osiedla Kopernika-Raszyn. W ten sposób będziemy kolejnym osiedlem które na wzór POZnań - miasto know-how będzie miało swoje logo. Nazwa Grunwald wzięła się po II wojnie światowej od ul. Grunwaldzkiej, która otrzymała swoją nazwę w 1919 r. dla upamiętnienia bitwy pod Grunwaldem - tłumaczy Tomasz Stachowiak, członek Zarządu Rady Osiedla Grunwald Południe.

Konkurs potrwa do końca września. Trzy najlepsze prace zostaną nagrodzone. Regulamin konkursu dostępny jest w Wydziale Wspierania Jednostek Pomocniczych Oddział Grunwald ul. Matejki 50 oraz w siedzibie Rady Osiedla Grunwald Południe: Szkoła Podstawowa nr 7 ul. Galileusza 14, 60-159 Poznań. Więcej informacji udziela Tomasz Stachowiak, członek Zarządu Osiedla Grunwald Południe, e-mail: osiedlegrunwald@onet.pl.

Osiedle Grunwald Południe (dawniej Osiedle Kopernika-Raszyn) sąsiaduje od zachodniej strony (granicę stanowi ul. Arciszewskiego i Reymonta) z Osiedlem Święty Łazarz. Jego powierzchnia liczy 3,83 km2. Na terenie Osiedla Grunwald Południe mieszka 25 714 osób (gęstość zaludnienia wynosi 6713,84 os/km2). Granicę tego osiedla stanowi obszar w obrębie ulic: Reymonta - Rondo Jeziorańskiego - Grochowska - Marcelińska - Bułgarska - Ptasia - Wałbrzyska - Węgorka - Grunwaldzka - Jawornicka - Promienista - Jawornicka - Mrągowska - tory kolejowe - Górnicza - Pogodna - Ściegiennego - Arciszewskiego - Reymonta.

Przypomnijmy, że od 2006 roku swój herb ma Łazarz, o czym więcej w załączniku.

Logotypy poznańskich rad osiedli:


Rada Osiedla Chartowo


Rada Osiedla Jeżyce


Rada Osiedla Piątkowo


Rada Osiedla Podolany


Rada Osiedla Rataje


Rada Osiedla Stare Miasto


Dotychczasowe logo Osiedla Stare Winogrady


Propozycja nowego logo Osiedla Stare Winogrady


Rada Osiedla Strzeszyn


Rada Osiedla Świerczewo


Rada Osiedla Wilda


Rada Osiedla Winiary


R E K L A M A

Komentarze (2)

12-08-2013 17:03:46
krscp
Panie Januszu - tak przy okazji grzebania w tematyce herbowej zastanowiło mnie, dlaczego projektanci herbu Łazarza wykorzystali tarczę francuską, zamiast hiszpańskiej, której użycie rekomenduje Komisja Heraldyczna przy MAiC. Może warto byłoby, za zgodą projektantów, dokonać korekty tak, żeby herb nie był przykładem wesołej twórczości własnej.
15-07-2013 12:49:18
krscp
Logomania trwa w najlepsze. Jeśli efekt będzie taki, jak większości innych osiedli, to lepiej te 760 zł przeznaczyć na osiedlowy dom kultury. Szkoda, że rady osiedli nie podjęły inicjatywy stworzenia wspólnej identyfikacji, z elementami odróżniającymi. Z tych powyżej całkiem nieźle do tego by się nadawał logotyp Chartowa - nawiązuje do identyfikacji miasta, a obrazkowe przedstawienie panoramy moznaby dopasować do panoram innych osiedli.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: