Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Luksusowy pociąg z wagonem barowym z lat 40.,w którym przygrywa pianista odjechał z peronu 4 {WIDEO} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Luksusowy pociąg z wagonem barowym z lat 40.,w którym przygrywa pianista odjechał z peronu 4 {WIDEO}
14-07-2013 01:21   Janusz Ludwiczak
W sobotę o godz. 9:33 z peronu 4 Dworca Głównego odjechał do Trójmiasta nietypowy pociąg, składający się z 10 zabytków wagonów, w tym sześciu sypialnych, dwóch restauracyjnych i barowego, w którym przygrywa pianista. W ten sposób grupa Niemców zwiedza Polskę.

"Classic Courier" to prywatny pociąg, w skład którego wchodzą odrestaurowane wagony z lat 60. Każdy z nich składa się z przedziałów klasy C i 1 (4 i 6 -osobowych). Pociąg, który może przewieźć ponad 300 osób składa się również z wagonów restauracyjnych i barowego, w którym podczas podróży przygrywa pianista.

Pociąg "Classic Courier" obsługuje operator wycieczek DNV - Tours Polska, który ofertuje wycieczki na trasie: Niemcy - Poznań - Olsztyn - Mazury - Kaliningrad - Gdańsk - Berlin oraz na południu Polski na trasie: Niemcy - Wrocław - Lwów - Kraków - Karkonosze - Niemcy.

Pociąg "Classic Courier" składa się z wagonów z lat 50., 60. i 70. Jest też odrestaurowany wagon restauracyjny z lat 40. W jednym z wagonów mamy "salonkę", w której gra pianista. Trzy razy do roku organizujemy wycieczki także po Polsce tym pociągiem, z których korzystają głównie grupy niemieckie. Pociąg może pomieścić 305 pasażerów - wyjaśnia Marcin Sikorski, kierownik pociągu.

Pasażerowie podróżujący tym pociągiem mogą także przeczytać specjalną gazetę "Borderzeitung", która relacjonuje szczegółowo wyprawę pociągiem i miasta odwiedzane na trasie przejazdu.

Goście "Classic Couriera", wśród których są głównie Niemcy mogą również skosztować polskich potraw.

Serwujemy oczywiście pierogi i bigos. W menu mamy również piersi z kaczki, a na deser np. frożelinę, czyli wiśnie w żelu. Jest również sałatka ziemniaczana - wyjaśnia Marzena Wesołowska z wagonu restauracyjnego.

Byśmy mogli gościom zaserwować posiłki każdego tygodnia do naszego pociągu dowożonych jest 30 kg kaczki, 100 kg ziemniaków czy 10 kg pomidorów - dodaje Marzena Wesołowska.

Póki co z "Classic Couriera" nie korzystały jeszcze polskie wycieczki. Nie ma się co dziwić. Bilet na tygodniowy przejazd tym pociągiem kosztuje 1000 euro.

ZOBACZ WIDEO w niższej jakości (dla wolniejszego łącza)


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
31

sty

Polska * Poznań * Łazarz
29. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

11

lut

do 14-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

18

lut

do 21-02-2021
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Cavaliada Winter Tour

12

mar

do 13-03-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

18

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań Półmaraton

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: