Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prawie 11,5 tysiąca Świadków Jehowy przyjechało na Targi. Nowi wyznawcy przyjęli chrzest - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prawie 11,5 tysiąca Świadków Jehowy przyjechało na Targi. Nowi wyznawcy przyjęli chrzest
13-07-2013 23:21   Janusz Ludwiczak
Ponad 11 400 osób bierze udział w Kongresie Świadków Jehowy, który już po raz piąty odbywa się na Targach. W drugim dniu spotkania 74 osoby przyjęły chrzest, który polega na całkowitym zanurzeniu w wodzie.

Od piątku w największym pawilonie Międzynarodowych Targów Poznańskich (nr 5) odbywa się Okręgowy Kongres Świadków Jehowy, na który przyjechało ponad 11,4 tys. osób z całej Wielkopolski i okolic.

Tegoroczny kongres zatytułowany jest "Słowo Boże jest prawdą!". W dzisiejszych czasach poszukujemy autorytetów i wskazówek przy podejmowaniu różnych decyzji. Słowo Boże może być taką wskazówką i autorytetem - wyjaśnia Łukasz Perlik z Biura Prasowego Kongresu Świadków Jehowy.

W sobotnie południe odbył się chrzest nowych wyznawców, który polega na całkowitym zanurzeniu w wodzie. Jest to najważniejsze wydarzenie w życiu Świadków Jehowy.

Chrzest jest ważnym momentem w życiu Świadka Jehowy, jest to deklaracja, że będzie przestrzegał zasad Bożych, będzie utożsamiał się ze Świadkami Jehowy. Od takiej osoby wymaga się, żeby przestrzegała zasad biblijnych i prowadziła odpowiedzialne życie - objaśnia Łukasz Perlik, Świadek Jehowy.

Sporo osób uważa Jehowych za sektę.

Świadkowie Jehowy nie są sektą. Jesteśmy międzynarodową organizacją, która prowadzi bezpłatną działalność edukacyjną. Chcemy podzielić się tym, co znaleźliśmy w Biblii. Nasza działalność jest niepolityczna, zupełnie neutralna i wywiera pozytywny wpływ na ludzi - uważa Łukasz Perlik.

Kongres jest otwarty dla wszystkich. W niedzielę o godz. 11:10 odbędzie się publiczny wykład biblijny zatytułowany "Co to jest prawda?".

W Poznaniu mieszka ponad 5 tysięcy Świadków Jehowy, w Polsce 127 tysięcy, a na całym świecie ruch liczy ponad 7 milionów członków. Ruch Chrześcijańskiego Zboru Świadków Jehowy został zapoczątkowany w 1872 roku przez Charlesa T. Russella. Świadkowie Jehowy wystrzegają się jakiegokolwiek używania krwi pełnej. Są przeciwnikami przetaczania krwi. Potępiają związki homoseksualne. Nie biorą udziału w życiu społecznym i politycznym, gdyż uważają to za zdradę wierności wobec Królestwa Bożego. Prowadzą działalność kaznodziejską. Dwa razy w tygodniu w grupach około 100-osobowych spotykają się wspólnie w Salach Królestwa, a raz w roku w masowych spotkaniach zwanych kongresami lub zgromadzeniami.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: