Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Muszla koncertowa w Parku Wilsona będzie bardziej zadaszona? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Muszla koncertowa w Parku Wilsona będzie bardziej zadaszona?
13-07-2013 00:34   Janusz Ludwiczak
W czwartek w kawiarni 7 Kontynentów w Palmiarni odbyło się wspólne spotkanie z udziałem administracji Parku Wilsona, przedstawicieli Miejskiego Konserwatora Zabytków i Wydziału Gospodarki Komunalnej, a także Rady Osiedla Św. Łazarz. W trakcie posiedzenia pojawiła się propozycja wybudowania nowego zadaszenia muszli koncertowej w Parku Wilsona.

W spotkaniu uczestniczyli Zbigniew Wągrowski - dyrektor Palmiarni Poznańskiej, która administruje Parkiem Wilsona, Hanna Hałas z Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków, Mikołaj Szumski z Wydziału Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Urzędu Miasta Poznania, Piotr Niewiarowski z impresariatu Radia Merkury, które organizuje imprezy plenerowe w Parku Wilsona, a także członkowie Rady Osiedla Św. Łazarz w składzie: Filip Olszak, Łukasz Prymas, Tomasz Wojciechowski i Wojciech Wośkowiak.

Podczas spotkania pojawiła się propozycja wykonania konstrukcji dachu bądź osłony nad sceną muszli koncertowej.

Jak zauważył Piotr Niewiarowski, specjalista do spraw impresaryjnych, pogoda determinuje organizację koncertu. Każdego. Nie można kosztownego sprzętu muzycznego wystawiać na działanie czynników atmosferycznych. I wreszcie – gdy aura nie sprzyja, ludzie zostają w domach i nie mają ochoty na imprezy plenerowe - informuje Rada Osiedla Św. Łazarz.

Podczas spotkania przedstawiliśmy nasze propozycje, m.in. ruchomego punktu gastronomicznego i stołów do gry w szachy. Jest otwartość ze strony pana dyrektora. Będziemy chcieli wspomóc Palmiarnię, która zarządza Parkiem Wilsona, działamy na rzecz mieszkańców - wskazuje Wojciech Wośkowiak, przewodniczący Rady Osiedla Św. Łazarz i Radny Miasta Poznania.

Pan dyrektor pokazał nam również zdjęcia, jak tzw. "herosi" dewastują Park Wilsona. Porozrzucane skalne głazy, wyrwane fragmenty ogrodzenia, ławki w wodzie. Zamiast inwestować trzeba naprawiać. Dopóki wymiar sprawiedliwości będzie pobłażliwy dla takich osób i oceniał to jako niską szkodliwość czynu, to z czymś takim długo sobie nie poradzimy - dodaje radny Wojciech Wośkowiak.

Kolejne spotkanie Rady Osiedla Św. Łazarz z dyrekcją Palmiarni zaplanowano we wrześniu.


Komentarze (2)

15-07-2013 11:14:22
Madi
Zgadzam sie plac zabaw to byłby strzał w dziesiątke. Ale uważam tez ze warto zwrócić szczególna uwage na tych wszystkich pijaczynów siedzących na lawkach lub na polanie, którzy maja wiecznie pretensje do ludzi a zwłaszcza do dzieci biegających że robią zbyt duży hałas, nie wspomnę o tym iż nie ma dlanich znaczenia również sposob i miejsce załatwiania swoich potrzeb. To jest obrzydzajace że bez skrupułów to robią no oczach dzieci może warto byłoby się też nimi zajać.
13-07-2013 08:43:07
paramido
Muszla ma to do siebie, że nie potrzeba drogiego sprzętu naglasniajacego..poza tym częstotliwość parkowych eventów nie przekonuje mnie do tej 'inwestycji'. Proponuję przeznaczyć te środki na lepszy codzienny(!) plac zabaw, bo panowie to chyba z dziećmi mają niewiele wspólnego...
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

17

cze

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: