Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Nie będzie podwyżek biletów komunikacji miejskiej - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Nie będzie podwyżek biletów komunikacji miejskiej
09-07-2013 18:32   Janusz Ludwiczak
W trakcie wtorkowej sesji poznańscy radni "zamrozili" styczniową podwyżkę biletów komunikacji miejskiej. Równocześnie podjęli decyzję o przedłużeniu do końca września tzw. "promocji biletowej". Bilet 15-minutowy skasowany w dni robocze między godz. 6 a 19 oraz w soboty w godz. 8-14 bilet 15-minutowy będzie nadal obowiązywać przez 25 minut, a bilet półgodzinny przez 45 minut.

"Promocja biletowa" obowiązywać będzie nie do końca sierpnia, a do 30 września. Taką decyzję podjęli we wtorek poznańscy radni. Za było 26 osób. Od głosu wstrzymał się jedynie radny Jan Chudobiecki z Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego.

Robimy to w sposób ostrożny, bo promocję wprowadziliśmy ze względu na uciążliwe remonty. We wrześniu będziemy mogli sprawdzić postęp inwestycji i ewentualnie podjąć decyzję o przedłużeniu dalej promocji biletowej - argumentował w trakcie sesji Łukasz Mikuła, Radny Miasta Poznania z PO.

"Promocja biletowa" ma być rekompensatą dla pasażerów za trwające remonty, m.in. przebudowę Ronda Kaponiera i ul. Grunwaldzkiej czy nie oddają jeszcze do użytku PeSTkę do Dworca Zachodniego. Przypomnijmy, że w dni robocze w godz. od 6:00 do 19:00 oraz w soboty od godz. 8:00 do 14:00 bilet 15-minutowy jest ważny przez 25 minut, a bilet półgodzinny obowiązuje przez 45 minut.

We wtorek Rada Miasta Poznania większością "głosów" zamroziła styczniową podwyżkę biletów ZTM. Gdyby tak się nie stało od 1 stycznia 2014 roku za bilet 30-dniowy sieciowy zapłacilibyśmy o 8 złotych więcej (zamiast 107 zł - 115 zł), natomiast bilet 15-minutowy kosztowałby 3 złote (obecnie 2,80 zł), a półgodzinny - 3,80 zł (obecnie 3,60 zł).


Komentarze (1)

09-07-2013 19:53:52
mme
coś mi się wydaje, że radni będą musieli jednak wydłużyć ta promocję, za chwilę ma ruszyć przebudowa teatralki
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: