Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Future City Game - stworzyli pomysły na ekologiczny Poznań - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Future City Game - stworzyli pomysły na ekologiczny Poznań
05-07-2013 14:06   Janusz Ludwiczak
Przez kilkanaście godzin kilkuosobowa grupa wolontariuszy i przedstawicieli organizacji pozarządowych zastanawiała się w Poznańskim Centrum Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu "Centrum Bukowska" nad rozwiązaniem problemów ekologicznych Poznania. W trakcie spotkania stworzono projekt ekoedukatorów, który zgłoszony zostanie do budżetu obywatelskiego.

W sobotę, 29 czerwca w Poznańskim Centrum Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu "Centrum Bukowska" przy ul. Bukowskiej 27/29 przedstawiciele organizacji pozarządowych wzięli udział w Poznań Gra Eko. Podczas warsztatowej rozgrywki, wykorzystując metodologię gry Future City Game, stworzono rozwiązania ekologicznych problemów Poznania. Dwa najlepsze pomysły zostaną zaproponowane w tegorocznej edycji poznańskiego budżetu obywatelskiego.

Chcieliśmy wygenerować pomysły na rozwiązanie pewnych problemów ekologicznych Poznania i stworzyć propozycje do budżetu obywatelskiego. Rozwiązania, mające szansę realizacji wybrali wspólnie uczestnicy. Gra prowadzona była w zespołach po 5 osób. Wybraliśmy projekt ekoedukatorów, który skierowany miałby być do szkół podstawowych - objaśnia Wojciech Sańko, Wielkopolska Rada Koordynacyjna Związek Organizacji Pozarządowych.

Projekt "ekoedukatorzy" polegać ma m.in. pokazaniu uczniom jak wygląda i na czym polega segregacja śmieci, jak należy dbać o zieleń miejską czy dlaczego lepiej podróżować tramwajem i rowerem niż samochodem. "Ekoedukatorzy" mają zachęcać dzieci i młodzież również do budowania karmników i dbania o ptaki w trakcie zimy, a także wyjaśniać dlaczego trzeba sprzątać po swoim psie.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
28

cze

do 30-06-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Czerwiec z zumbą" w Ogrodzie Łazarz- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala!
- zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska

30

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury: Węgry" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
- zapisy w sekretariacie Klubu Krąg lub mailowe: zapisy.klub

02

lip

do 03-07-2021
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

17

lip

12:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
XV Światowe Spotkania z Kulturą Romską

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: