Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Obwód SP90 sięgnie do ulicy Wojskowej? Rada Osiedla Św. Łazarz przygotowuje budżet - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Obwód SP90 sięgnie do ulicy Wojskowej? Rada Osiedla Św. Łazarz przygotowuje budżet
27-06-2013 01:08   Janusz Ludwiczak
Podczas ostatniej sesji Rada Osiedla Św. Łazarz omawiała m.in. wstępne koncepcje dotyczące nowych obwodów szkół podstawowych, które mają zostać wprowadzone z początkiem roku szkolnego 2014/2015. Okazuje się, że sprawa ta może podobnie jak w przypadku gimnazjów budzić kontrowersje. Szkoła Podstawowa nr 90 chce bowiem powiększyć swój obwód aż po ulicę Wojskową.

Podczas 26. sesji zwyczajnej, która odbyła się 19 czerwca Rada Osiedla Św. Łazarz omawiała wstępne propozycje do planu wydatków na 2014 rok. Zarząd Dróg Miejskich przedstawił szacunkową wycenę remontu chodników. I tak remont chodników na ul. Sczanieckiej (pomiędzy Jarochowskiego i Kasprzaka) miałby kosztować 230 tys. zł. Natomiast remont chodników na ulicy Jarochowskiego (pomiędzy Winklera i Palacza) ZDM szacuję na 105 tys. zł. Z kolei według przedstawionego kosztorysu wymiana chodników na ul. Dmowskiego (pomiędzy Rynkiem Łazarskim a Potockiej) kosztowałaby 300 tys. zł.

W trakcie ostatniej sesji łazarscy radni omawiali również wstępne koncepcje dotyczące nowych obwodów szkół podstawowych, które mają zostać wprowadzone z początkiem roku szkolnego 2014/2015. Okazuje się, że sprawa ta może podobnie jak w przypadku gimnazjów budzić kontrowersje. Szkoła Podstawowa nr 90 chce bowiem powiększyć swój obwód aż po ulicę Wojskową. Radni do sprawy wrócą w sierpniu.

Na zakończenie Rada Osiedla Św. Łazarz omawiała również przedstawiony przez ZDM projekt koncepcyjny przebudowy ulicy Hetmańskiej, Dmowskiego, Krauthofera, Góreckiej oraz budowy ulicy Nowo Opolskiej w związku z budową centrum handlowo-rozrywkowego Metropolis.

Kolejna sesja Rady Osiedla Św. Łazarz odbędzie się w środę 3 lipca. Wtedy radni omówią wstępne propozycje wydatków w przyszłorocznym budżecie, który wyniesie 887 147 złotych.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
13

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

14

lip

16:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
3 Hawajskie spotkania na Łazarzu-plecenie długiego wieńca lei przez mieszkańców Łazarza
(obowiązują zapisy tel.604417795, e-mail:hawajski.lazarz@gmail.com)

15

lip

18:30
Park Kasprowicza (przy wejściu na pływalnię)
15. sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

16

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

17

lip

18:30
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"W stronę słońca" - koncert w wykonaniu zespołu "Projekt Kobieta"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: