Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"3 dni i noce..." - Polski Teatr Tańca świętował na Targach 40-lecie istnienia {GALERIA ZDJĘĆ} - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"3 dni i noce..." - Polski Teatr Tańca świętował na Targach 40-lecie istnienia {GALERIA ZDJĘĆ}
24-06-2013 01:29   Janusz Ludwiczak
W weekend w pawilonie MP2 na Targach odbył się festiwal "3 dni i noce", który był okazją do podróży w głąb historii Polskiego Teatru Tańca, który obchodzi 40-lecie istnienia.

W ramach festiwalu "3 dni i noce z Polskim Teatrem Tańca" w sobotę odbyła się premiera spektaklu autorstwa Ewy Wycichowskiej "Szkoda, że Cię tu nie ma", inspirowanego dokumentalnymi materiałami z pierwszych 20 lat istnienia Polskiego Teatru Tańca.

Natomiast w niedzielny wieczór widzowie mogli zobaczyć spektakl "Walk@ karnawału z postem".

Festiwalowi towarzyszyło kino plenerowe, Coaching Project oraz wystawa fotograficzna Krzysztofa Fabiańskiego pt. "Czas tańca".

Polski Teatr Tańca powstał w 1973 roku z inicjatywy władz miejskich i środowiska artystycznego Poznania. Pierwszym dyrektorem był wybitny tancerz i choreograf Conrad Drzewiecki. Od 1988 roku Polskim Teatrem Tańca kieruje Ewa Wycichowska - wieloletnia primabalerina Teatru Wielkiego w Łodzi, choreograf i pedagog.

W ciągu 40 lat Polski Teatr Tańca wystawił ponad 180 premier i od samego początku promuję sztukę tańca i kulturę baletową. Polski Teatr Tańca występował wielokrotnie za granicą. Otrzymał wiele nagród, m.in. Fringe Firsts Special Award Festiwalu w Edynburgu, Nagrodę Główną III Przeglądu Współczesnego Dramatu w Zielonej Górze, trzykrotnie Nagrodę Publiczności - Buława Hetmańska podczas Zamojskiego Lata Teatralnego czy także nagrodę czeskiej telewizji na festiwalu produkcji telewizyjnych "Złota Praga" dla spektaklu "Walk@ karnawału z postem".

Od 1994 roku Polski Teatr Tańca jest organizatorem Międzynarodowych Warsztatów Tańca Współczesnego, a od dziewięciu lat Międzynarodowego Festiwalu Teatrów Tańca.

Polski Teatr Tańca to jeden z nielicznych teatrów, który do dziś nie ma swojej oficjalnej siedziby.


Komentarze (0)

Aktualności
Niezapominajka
19

sty

18:30
Łazarz
35. sesja (zwyczajna-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

30

sty

Polska * Poznań * Łazarz
30. finał WOŚP

Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Sztab 30. finału WOŚP

01

lut

do 04-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Budma 2022" - Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury
"Intermasz" - Międzynarodowe Targi Maszyn Budowlanych, Pojazdów i Sprzętu Specjalistycznego
"Kominki" - Międzynarodowe Targi Komi

11

lut

do 13-02-2022
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Gardenia" - Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu
"Rybomania" - targi wędkarskie

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: