Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

"Witamy w Rosji" - seniorzy powitali lato i świętowali 10-lecie swojego chóru "Jesienne Róże" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
"Witamy w Rosji" - seniorzy powitali lato i świętowali 10-lecie swojego chóru "Jesienne Róże"
21-06-2013 01:41   Janusz Ludwiczak
Mimo iż pierwszy dzień lata przypada 21 czerwca, to seniorzy z Dziennego Domu Pomocy przy ul. Konopnickiej zorganizowali we wtorek święto lata w klimacie rosyjskim. Była to również okazja to świętowania 10-lecia chóru "Jesienne Róże", którego członkowie zaśpiewali m.in. "Kalinkę".

"Święto lata w Rosji" seniorzy z Dziennego Domu Pomocy przy ul. Konopnickiej rozpoczęli od koncertu z okazji 10-lecia swojego chóru "Jesiennego Róże". Publiczność zgromadzona w sali przy kościele Michała Archanioła przy ul. Stolarskiej wysłuchała m.in. "Kalinki", "Katiuszy", "Trojki" czy wierszy "Pieśń gruzińska", "Dzikie pola" a także "Sankt Petersburg".

Chór założył dziesięć lat temu już nieżyjący Tadeusz Jezerczyk, który był podopiecznym Dziennego Domu Pomocy Społecznej przy ul. Konopnickiej, od siedmiu lat kontynuuję jego dzieło. W chórze śpiewa 15 osób. Występowaliśmy na różnych festiwalach m.in. w Szamotułach czy na Festiwalu Piosenki Żołnierskiej. Koncert jubileuszowy połączony z powitaniem lata przygotowaliśmy w klimacie rosyjskim, był to spontaniczny pomysł, może dlatego, że jeden z członków chóru śpiewa po rosyjsku i pochodzi z tego kraju - powiedziała Elżbieta Porada.

Po koncercie można było oglądać własnoręczne prace rękodzielnicze wykonane przed podopiecznych wszystkich pięciu placówek Zespołu Dziennych Domów Pomocy. Następnie wszyscy przeszli do ogrodu Dziennego Domu Pomocy - Filia nr 1 Klub "Centrum" przy ul. Konopnickiej gdzie czekała grochówka, a po niej liczne zabawy i konkursy, m.in. nauka alfabetu rosyjskiego, łamigłówki rosyjskie, "Taniec łabędzi" Czajkowskiego czy również wyścig w workach oraz quiz wiedzy o Rosji.


Komentarze (1)

21-06-2013 21:56:25
ak
Wszystkiego najlepszego dla zespołu samych sukcesów i wiele radości. Dużo uśmiechu!:)
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

28

maj

Szkoła Podstawowa nr 26 ul. Berwińskiego 2/4
Łazarski Festyn Rodzinny
- dmuchańce, wata cukrowa, loteria fantowa, kiermasz ciast, rękodzieła
w godz. 15:00-18:00

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge"

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: