Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

W miejscu dawnego szpitala kolejowego przy Orzeszkowej powstaną biura i apartamentowce - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
W miejscu dawnego szpitala kolejowego przy Orzeszkowej powstaną biura i apartamentowce
20-06-2013 14:19   Janusz Ludwiczak
W budynkach po dawnym szpitalu kolejowym przy ul. Orzeszkowej powstaną apartamentowce. Deweloper, firma Wechta uzyskała już pozwolenie na budowę dla przebudowy i zmiany sposobu użytkowania.

W 1895 roku po północnej stronie ulicy Orzeszkowej wybudowano kompleks budynków wilowych Kaiser-Wilhelm-Anlage, które nazywane były również " Polem zamkowym (Feldschloss)".

W willi pod numerami 6/10 ok. 1900 roku powstał szpital początkowo z oddziałem ginekologiczno-położniczym, później poszerzony również o chirurgię. W 1921 budynki wykorzystano na lecznicę kolejową. Szpital kolejowy działał tutaj do lipca 2007 roku. Trzy lata później w willach przy Orzeszkowej urządzono wystawę w ramach festiwalu Mediations Biennale, o czym szerzej w artykule: Galeria sztuki w budynkach dawnego szpitala kolejowego.

W budynkach po dawnym szpitalu firma Wechta planuje urządzić apartamentowce. Deweloper nie udziela na razie informacji o inwestycji, udostępnił jedynie wizualizacje. Wiadomo jedynie, że za metr kwadratowy będzie trzeba zapłacić minimum 10 tys. zł.

W maju deweloper uzyskał od Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta pozwolenie na budowę dla przebudowy i zmiany sposobu użytkowania dla budynków pod numerem, 6, 12, 14 i 16. W budynkach tych oprócz apartamentów mają mieścić się również biura i lokale usługowe.


Komentarze (1)

23-06-2013 10:47:31
Laz boss
Wechta i jego inwestycje to zawsze komunikacyjna katastrofa dla okolicy. Zbyt mała ilośc miejsc parkingowych w budynku spowoduje zawaleniem całej ulicy samochodami tak jak to ma miejsce na saperskiej, kolejowej czy szyperskiej. Do tego moga dojsć jeszcze kombinacje z dobudowaniem dodatkowej kondygnacji jak na cytadeli. Jestem ciekaw, czy konserwator zabytków i urzędnicy wyciągnęli wnioski z wcześniejszych działań tego dewelopera i potrafili zabezpieczyć mieszkańców okolicy przed jej funkcjonalna i estetyczna dewastacja, która jest znakiem firmowym wechty
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
10

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
„Całą noc padał śnieg” - widowisko muzyczne z cyklu "Śpiewamy polskie piosenki"z udziałem: Kabaretu "Klub Szyderców Bis".
- w programie pojawią się w szczególności piosenki nawiązujące do świąt Bo

11

gru

17:30
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spektakl pt."Ściana" w wykonaniu grupy teatralnej Klubu Krąg na zakończenie projektu

12

gru

19:00
Galeria Muzalewska ul. Głogowska 29/3 m.6
"Krzysztof Markowski Prywatny zapis objawień natury rzeczy" - wernisaż wystawy

13

gru

19:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"W zasadzie tak" - spotkanie z satyrykiem Jackiem Fedorowiczem, który opowie m.in. o wielu komicznych sytuacjach z życia w PRL-u

14

gru

do 15-12-2019
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Giełda Minerałów, Muszli i Wyrobów Jubilerskich

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: