Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Ogromny dźwig spuścił do Palmiarni prawie 7-tonowy głaz - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Ogromny dźwig spuścił do Palmiarni prawie 7-tonowy głaz
20-06-2013 13:46   Janusz Ludwiczak
Przed Palmiarnią pojawił się ogromny dźwig, który przy pomocy ruchomego ramienia opuścił do pawilonu z roślinnością afrykańską ważący ponad 6,5 tony głaz, który będzie częścią ekspozycji.

Przez dach, do pawilonu nr 9 wkładaliśmy głaz, który będzie częścią ekspozycji jaką stanowią rośliny afrykańskie i z kontynentu azjatyckiego - powiedział Marek Krzyżniak, zastępca dyrektora Palmiarni.

Kolekcja znajdująca się w pawilonie IX składa się z roślin reprezentujących florę afrykańską, szczególnie liczne prezentowane są gatunki wilczomleczy i aloesów, różnorodne rośliny kaudyczne oraz sagowce i palmy. W pawilonie tym znajduje się także najstarsza roślina w Palmiarni - 400-letni sagowiec Macrozamia moorei, który został sprowadzony do Poznania aż z Australii.


Fot: Karol Kroll
Zdjęcia przesłane przez naszego Internautę na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl. Dziękujemy

ZOBACZ TAKŻE: Na ochłodę... wodna kurtyna

ZOBACZ TAKŻE: Radni chcą, by Park Wilsona był bardziej dostępny dla mieszkańców

ZOBACZ TAKŻE: Czyszczenie stawów w Parku Wilsona - na dnie spoczywały butelki, puszki a nawet deskorolki

Byłeś świadkiem wypadku? Widziałeś dziurę w jezdni? Zamknęli Twój ulubiony sklep? W kranie nie ma wody? Powiadom o tym mieszkańców Łazarza. Wyślij e-mail na Kontaktową Platformę Czytelników: 24@lazarz.pl lub sms/mms: 503 420 675. Twórz razem z nami - by pomóc innym.

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: