Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Weekend bez wody i bimb - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Weekend bez wody i bimb
05-09-2008 16:24   Janusz Ludwiczak
W weekend ekipy Aquanetu przeprowadzać będą remont magistrali wodociągowej na skrzyżowaniu ulic Hetmańska/Arciszewskiego/Reymonta. W związku z tym mieszkańcy Łazarza i innych dzielnic (m.in.Grunwaldu, Ławicy, Winiar, Sołacza i Winogrady) mogą odczuwać spadek ciśnienia wody lub jej brak na wyższych kondygnacjach budynków. Utrudnienia czekać będą także pasażerów tramwajów linii nr 1 i 7.

Aquanet SA informuje, że w dniach: od 6 września 2008 r. (sobota) od godz. 19:00 do 7 września (niedziela) do godz. 18:00) w wyniku konieczności przeprowadzenia kolejnego etapu prac remontowo-inwestycyjnych na magistrali wodociągowej (przekrój magistrali 1 000 mm) położonej w rejonie skrzyżowania ulic: Reymonta, Hetmańskiej i Arciszewskiego, zostanie wyłączony z eksploatacji fragment w/w magistrali.

Mieszkańcy Łazarza, a także Grunwaldu, Jeżyc, Ławicy, Edwardowa, Woli, Os.Lotników Wielkopolskich, Winiar, Osiedla Powstańców Warszawy, Sołacza, Golęcina oraz części Winograd będą w tym czasie odczuwać wyraźny spadek ciśnienia wody lub jej brak na części wymienionego obszaru, a zwłaszcza na wyższych kondygnacjach mieszkań.

Dlatego Aquanet prosi mieszkańców o wcześniejsze zorganizowanie zapasu przynajmniej kilku litrów wody, co pozytywnie wpłynie na poziom ciśnienia wody w w/w rejonach Poznania.

W momencie ponownego uruchomienia magistrali w dniu 7 września mogą wystąpić nieszkodliwe dla zdrowia przebarwienia wody.

W weekend czekają nas nie tylko utrudnienia w dostępie wody, ale zmiany w komunikacji miejskiej. Od piątku od godz. 22:00 do soboty, do godz.6:00 oraz w ponownie w sobotę od godz. 21:00 do niedzieli do godz. 15:00 tramwaje linii nr 1 i 7 kursować będą objazdem przez Hetmańską, Głogowską, Bukowską, Grunwaldzką do Ronda Jana Nowaka-Jeziorańskiego i dalej po swojej stałej trasie odpowiednio na Junikowo i Ogrody.

MPK nie przewiduje komunikacji zastępczej. Jednak pasażerowie mogą korzystać z autobusów linii nr 79 (od przystanku Arciszewskiego do Głogowskiej/Hetmańskiej) oraz linii nr 64 jadący ulicami Arciszewskiego i Chociszewskiego. Ponadto autobusy linii nr 93 zatrzymywać będą się w obu kierunkach na dodatkowych przystankach zlokalizowanych na ulicy Reymonta w pobliżu przystanków tramwajowych "Arena".

Problemów nie powinni mieć kierowcy. Samo skrzyżowanie będzie przejezdne, a prace będą prowadzone w nocy, zatem nie powinno to wpłynąć na zakłócenie ruchu drogowego – powiedziała Dominika Apanowicz z Działu Marketingu AquanetS.A.


Fot: Janusz Ludwiczak

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
12

sie

do 14-08-2022
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
Slavic fondness - wystawa | Luntrus
w godz. 14:00-20:00

17

sie

18:30
Łazarz
44. sesja (budżetowa-zdalna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad

20

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

Międzynarodowe Targi Poznańskie
V Ogólnopolski Zlot Czerwonych Samochodów

27

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie
- bezpłatne zajęcia jogi dla wszystkich chętnych

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: