Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zawisła wiecha na budowie PeSTki. Tramwajem do Dworca Zachodniego dojedziemy jeszcze w wakacje? - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zawisła wiecha na budowie PeSTki. Tramwajem do Dworca Zachodniego dojedziemy jeszcze w wakacje?
17-06-2013 02:17   Janusz Ludwiczak
Na budowie trasy szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej zawisła wiecha. Oznacza to, że inwestycja jest na ukończeniu. Gotowa jest już hala peronowa, ułożone zostało torowisko i sieć trakcyjna na całym odcinku. Obecnie ekipy budowlane prowadzą prace wykończeniowe - układana jest m.in. kostka brukowa.

Do końca czerwca powinna zakończyć się budowa szybkiego tramwaju do Dworca Zachodniego i ulicy Głogowskiej. Na sieci trakcyjnej przy pętli tramwajowej w pobliżu ul. Zachodniej zawisła już wiecha.

Gotowa jest już oszklona hala peronowa i tunel, do którego prowadzą windy i schody ruchome. Na całej trasie od ul. Głogowskiej do istniejącej trasy PeSTki ułożone zostało torowisko i zamontowano sieć trakcyjną. Obecnie ekipy budowlane prowadzą prace wykończeniowe - układana jest m.in. kostka brukowa na ulicy Zachodniej. Zamontowane zostały m.in. tablice "TRAM PST Dworzec Zachodni".

Kiedy więc możemy się spodziewać, że szybki tramwaj dojedzie na dawny peron 7 poznańskiego dworca kolejowego?

Trzeba liczyć miesiąc, nawet dwa, a doświadczenia z trasy na Franowo mówią, że nawet dłużej, na rozruch i wszystkie odbiory. Będziemy starali się, żeby te odbiory były jak najszybciej, żeby najpóźniej 1 września to już ruszyło - powiedział w rozmowie z portalem lazarz.pl Ryszard Grobelny, prezydent Poznania.

Wszystko wskazuje na to, że PeSTka ruszy 1 września. Życie uczy, że na rynku wykonawczym jest coś takiego jak nieprzewidziane wypadki, one ciągle się nam zdarzają. Na PeSTce mieliśmy problemy związane z brakiem fundamentów pod Dworcem Zachodnim. W momencie kiedy musieliśmy tam wchodzić mieliśmy zagrożenie katastrofą i wiele opóźnień - dodaje wiceprezydent Mirosław Kruszyński.

Planowo nową trasą będą kursować tramwaje linii nr 12 i 14. Natomiast do pętli, która powstała na końcu ulicy Zachodniej będzie dojeżdżać "dwudziestkaszóstka", a także dwie linie autobusowe, które obecnie kończą trasę na Rondzie Kaponiera (dawniej "Bałtyk"). Ze względu na przebudowę Kaponiery możliwe, że do Dworca Zachodniego będzie kursować również "piętnastka".


Komentarze (5)

17-06-2013 23:25:14
JS
@jareksucharek A w jaki sposób chcesz się przebić przez torowisko tramwajowe? Przejścia nie ma, wszystko jest ogrodzone.
17-06-2013 23:18:28
kks
świrtnie to wygląda! tak po europejsku :-)
17-06-2013 21:53:54
jareksucharek
proszę o informację czy pozostawiono możliwość dojścia do dworca zachodniego z ulicy Kolejowej peronem 7
17-06-2013 11:31:44
@Joanna
Ta budowa już dawno powinna być skończona.
17-06-2013 07:35:33
Joanna
...a podobno nic się w tym kraju nie robi?? Każdy powinien mieć świadomość , ze tak jak w mieszkaniu , tak i w mieście każdy remont kiedyś się kończy i będzie dobrze! Nie bądźmy malkontentami jak Warszawa
Aktualności
Niezapominajka
18

wrz

do 19-09-2020
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19

wrz

do 20-09-2020
Palmiarnia Park Wilsona
"Weekend dla Ziemi"
- warsztaty edukacyjne, wystawy, konkursy, gra terenowa z "Odkrywcą-Zdobywcą"

17:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
"Coś się kończy, coś się zaczyna"
- Koncert Happy Jazz Band, warsztaty tańca swingowego

20

wrz

10:00
Kościół Ewangelicko-Augsburski Łaski Bożej ul. Obozowa 5 (przy Rondzie Jeziorańskiego)
Nabożeństwo z okazji 100-lecia Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Poznaniu

11:00
ul. Dmowskiego - skwer między "deską" a Przedszkolem 44
"Sprzątamy Łazarz"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: