Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Zagrali w turnieju charytatywnym ku pamięci Macieja Zawiei na rzecz chorej Martynki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Zagrali w turnieju charytatywnym ku pamięci Macieja Zawiei na rzecz chorej Martynki
16-06-2013 20:44   Janusz Ludwiczak
W sobotę odbył się charytatywny turniej piłkarski im. Macieja Zawiei, podczas którego zbierano pieniądze dla 9-letniej Martyny Karpińskiej, która ma wrodzoną wadę serca.

Już po raz szósty na boisku Gimnazjum nr 50 przy zbiegu ulic Ściegiennego i Jarochowskiego na Górczynie odbył się turniej charytatywny turniej piłkarski im. Macieja Zawiei, podczas którego zbierano pieniądze dla 9-letniej Martyny Karpińskiej, która ma wrodzoną wadę serca.

Turniej poświęcony jest pamięci naszego przyjaciela, Macieja Zawiei. Ponadto gramy na rzecz Martyny Karpińskiej. W turnieju bierze udział 15 drużyn. Wśród zawodników są Radni Miasta Poznania a także Radosław Majchrzak - były prezes Lecha Poznań - powiedział Mariusz Serwa ze Stowarzyszenia Wiara Lecha.

Maciej Zawieja był wielkim kibicem Lecha, utworzył Uczelniany Klub Kibica. Gramy po to aby uczcić jego pamięć, ale także by pomóc Martynce. W turnieju grają radni niezależnie od opcji politycznych. Tutaj gramy dla Martynki a nie dla partii politycznych - dodaje Tomasz Stachowiak, Pro Bono Publico.

W turnieju zagrało 15 drużyn, m.in. Lech Poznań NET, Gimnazjum 50, Gimnazjum 56, FC Górczyn, SMD czy Przyjaciele Macieja Zawiei. Mecze rozgrywane były po 15 minut.

W zawodach wzięła również udział reprezentacja Rady Miasta Poznania. Wśród zawodników znaleźli się radni: Dariusz Lipiński, Marek Sternalski, Wojciech Kręglewski, Michał Grześ i Bartosz Zawieja, a na ławce kibiców zasiedli: Lidia Dudziak i Mariusz Wiśniewski. Z kolei w drużynie przyjaciół Macieja Zawiei zagrał m.in. Filip Olszak z Rady Osiedla Św. Łazarz

W rozgrywkach finałowych zagrały z grupy A: Gimnazjum nr 56, z grupy B: Lechita.Net, z grupy C Gimnazjum nr 50, a z grupy D: Górczyn Stars. Trzecie miejsce zajęła drużyna Lechita.Net, na podium znalazł się także zespół GórczynStars. VI Turniej im. Macieja Zawiei wygrało Gimnazjum nr 56.

Zawody miały też szczytny cel, ponieważ zbierano pieniądze dla chorej, 9-letniej Martyny Karpińskiej, która ma wrodzoną wadę serca. Na wszystkich zawodników oraz kibiców czekał poczęstunek oraz napoje. Najmłodsi mogli z kolei pobawić się przy dmuchanych bańkach mydlanych, jakie przygotowała Studencka Rada Miasta.

Organizatorami Turnieju im. Macieja Zawiei było Stowarzyszenie Wiara Lecha, Pro Bono Publico oraz przyjaciele Maćka.


R E K L A M A

Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
17

kwi

17:00
Biblioteka Raczyńskich filia nr 4 ul. Lodowa 4
"4 dla seniora: Kultura Japonii" - Trening pamięci dla seniorów
- bezpłatne zajęcia poprawiające pamięć, koncentrację oraz okazja do spotkania i rozmów

20

kwi

11:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Konkurs Piosenki Przedszkolnej

21

kwi

Poznań * Łazarz
Wybory samorządowe - II tura
w godz. 7:00-21:00

22

kwi

18:00
Komisariat Policji Poznań-Grunwald ul. Rycerska 2
Znakowanie rowerów
w godz. 12:00-18:00

23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: