Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Naprzeciwko Targów ruszy budowa 16-piętrowego biurowca z kinem i tarasem widokowym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Naprzeciwko Targów ruszy budowa 16-piętrowego biurowca z kinem i tarasem widokowym
14-06-2013 14:31   Janusz Ludwiczak
Inwestor, firma Garvest złożył wniosek o pozwolenie na budowę Bałtyk Tower. Biurowiec powstanie na przełomie 2015 i 2016 roku przy ul. Roosevelta 22, czyli pod tym samym adresem co już nieistniejące kultowe Kino Bałtyk. W budynku, który będzie miał 16 pięter powstanie m.in. kino, restauracja i taras widokowy.

Bałtyk Tower ma stanąć przy zbiegu ulic Roosevelta i Bukowskiej, w sąsiedztwie Ronda Kaponiera, obok Hotelu Sheraton i naprzeciwko Międzynarodowych Targów Poznańskich. Budynek ma mieć 18 tys. m kw. powierzchni i 68 metrów wysokości - 16 pięter i 3 kondygnacje podziemne, w których zlokalizowany zostanie parking podziemny.

W obiekcie powstaną biura, powierzchnie handlowo-usługowe, a także restauracja z tarasem widokowym i hotel na ostatnim piętrze. Na parterze i pierwszym piętrze przewidziano sklepy, restauracje i kawiarnie.

Inwestor otrzymał już od Wydziału Urbanistyki i Architektury Urzędu Miasta Poznania warunki zabudowy. W poniedziałek firma Garvest złożyła wniosek o pozwolenie na budowę. Rozpoczęcie realizacji inwestycji planowane jest na początku przyszłego roku.

Projekt i wizualizacje Bałtyk Tower przygotowała holenderska pracownia architektoniczna MVRDV. Zakończenie inwestycji planowane jest na przełomie 2015 i 2016 roku.


Komentarze (2)

14-06-2013 15:06:52
krscp
@xares: Investorem jest VOX. Sądząc po dbałości o szczegóły podczas renowacji Starej Papierni, myslę że i tu nie będą oszczędzać na jakości wykonania. Sam wybór pracowni MVRDV, a nie choćby słynnego duetu p. Sipińskich świadczy, że szykuje się kawał dobrej architektury.
14-06-2013 14:37:12
xares
he he .....znów pójde do kina Bałtyk na film ....a myslałem że juz wszystko stracone ... Ciekawa architektóra ale jak znam naszych inwestorów to wiem ze w trakcie budowy 10 razy projekt zmienią i znów stanie szpetny klocek ....
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

17:30
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki
I sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad
- Sala Biała Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim

24

kwi

15:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie Komitetu Organizacyjnego 30. Dni Łazarza

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Z cyklu: "Przez żołądek do kultury" - Francja - realizowane we współpracy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty
Zapisy w sekretariacie Klubu Krąg.

25

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom
"Wiosenne przebudzenie" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 48

26

kwi

do 28-04-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki "Pyrkon"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: