Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Śmieci dalej będzie wywozić Remondis. Za wywóz odpadów zapłacimy 12 zł, a za nieposegregowane 20 zł - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Śmieci dalej będzie wywozić Remondis. Za wywóz odpadów zapłacimy 12 zł, a za nieposegregowane 20 zł
12-06-2013 23:23   Janusz Ludwiczak
Od lipca dalej firma Remondis Sanitech z podwykonawcami będzie wywozić śmieci. Przypomnijmy też, że za trzy tygodnie za wywóz śmieci zapłacimy 12 złotych, a za odpady nie posegregowane wyniesie 20 zł.

Po przeprowadzeniu negocjacji o udzielenie zamówienia publicznego na usługi w zakresie odbioru i transportu odpadów komunalnych zmieszanych i odpadów zielonych oraz odbioru i zagospodarowania odpadów komunalnych zbieranych selektywnie z nieruchomości zamieszkałych i niezamieszkałych położonych na terenie Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej, świadczone w okresie przejściowym – tj. począwszy od dnia 1 lipca 2013 r. do czasu rozstrzygnięcia przetargu ogłoszonego przez Zamawiającego w dniu 16 maja b.r. oraz na podstawie parafowanych umów określono, iż w okresie przejściowym za odbiór odpadów z terenu ZM GOAP na terenie Miasta Poznań odpowiedzialny będzie Remondis Sanitech Poznań Sp. z o. o. z podwykonawcami - informuje Walerian Ignasiak, rzecznik prasowy Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej.

Zgodnie z parafowaną umową firma zapewni w okresie przejściowym odbiór odpadów z dotychczas obsługiwanych przez siebie nieruchomości, a także przejmie obsługę pozostałych miejsc na określonym w umowie obszarze, do 1 lipca powinny także dostarczyć pojemniki na znajdujące się tam nieruchomości w celu organizacji sprawnego systemu odbioru odpadów - dodaje Walerian Ignasiak.

Przypomnijmy, że od 1 lipca opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi zbieranymi w sposób selektywny wyniesie 12 zł miesięcznie od mieszkańca, zaś za odpady zbierane nieselektywnie 20 zł. W gospodarstwach domowych liczących do 3 członków każda osoba płaci 100% stawki podstawowej. W gospodarstwie 4-osobowym stawka dla każdego członka wyniesie 95%, w 5-osobowym – 90%, w 6-osobowym – 85%, 7-osobowym – 80%, itd. W gospodarstwach 13-osobowych i liczniejszych stawka dla każdej osoby wyniesie 50%. Więcej w artykule: Od lipca zapłacimy 12 złotych za wywóz śmieci i 20 zł za odpady nie posegregowane.

Właściciele i zarządcy nieruchomości powinni złożyć deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi w Biurze Obsługi Klienta Związku Międzygminnego Gospodarka Odpadami Aglomeracji Poznańskiej (ZM GOAP) przy ul. Św. Michała 43 - od poniedziałku do piątku w godz. 7:30 - 17:00 oraz w soboty od 9 do 14. Więcej informacji można uzyskać również pod specjalną infolinią 61 624 22 22 oraz na stronie internetowej www.goap.org.pl.


Komentarze (2)

14-06-2013 07:34:56
Negatyw
Kto i w jaki sposób sprawdzi, czy zadeklarowane segregowanie jest prawdą? Jeśli mieszkam we Wspólnocie (a raczej Durnocie), jeśli ja będę startował a inni (choć to zadeklarowali) nie - czy będę płacił za śmieci w wersji posegregowanej?
13-06-2013 06:58:59
Zuza
Czyli wszystko bez zmian a ceny podskoczą dwa razy.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

08

cze

21:45
Rynek Łazarski
Kino plenerowe - "Moulin Rouge" (reż.Baz Luhrmann)
- Łazarski Przegląd Filmowy
wstęp wolny

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

13

cze

do 18-06-2024
Łazarz
34. Dni Łazarza
13-18.06.2024

15

cze

XXXVIII Liceum Ogólnokształcące z oddziałami terapeutycznymi im. Jana Pawła II ul. Potockiej 38
Piknik rodzinny w 37 LO w ramach Dni Łazarza
- grill, ciuchowisko, zajęcia taneczne i sportowe, loteria fantowa
w godz. 10:00-15:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: