Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Internet będzie dostępny w każdym tramwaju i autobusie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Internet będzie dostępny w każdym tramwaju i autobusie
11-06-2013 17:49   Janusz Ludwiczak
Od września podróżując tramwajem i autobusem będziemy mogli przeczytać portale internetowe, zajrzeć na Facebooka czy wysłać e-maila. Inea i MPK podpisały umowę, na mocy której we wszystkich środkach komunikacji miejskiej pojawią się mobilne hotspoty. Poznań jest pierwszym miastem w Polsce, w którym internet będzie dostępny we wszystkich tramwajach i autobusach.

Internet w każdym tramwaju i autobusie MPK to odpowiedź na potrzeby naszych pasażerów. Dzięki internetowi możemy błyskawicznie dotrzeć do naszych klientów z informacją pasażerską. Możemy ich powiadomić o nowych rozwiązaniach, o zmianach tras i utrudnieniach, wskazać alternatywne połączenia, doradzić najkorzystniejsze drogi dojazdu. Dobra i szybka informacja pasażerska to dla sprawnie działającej komunikacji jedna z podstaw - powiedział Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań.

Hotspoty będą zasilane technologią mobilną, przez wifi. Dostęp do internetu w tramwajach i autobusach będzie bezpłatny przez 15 minut, a dla abonentów sieci Inea przez cały czas. Pasażerowie, którzy nie mają podpisanej umowy z operatorem będą mogli wykupić dostęp do internetu przez przelew, sms czy za pomocą karty płatniczej. Cena usługi ma zaczynać się od 1,99 zł.

Co ciekawe za hotspoty MPK nie zapłaci ani grosza.

W stu procentach koszty pokrywa Inea i to ona zajmie się utrzymaniem sieci - wskazuje Wojciech Tulibacki, szef miejskiego przewoźnika.

Od października 2012 roku Inea testowała internet w 10 autobusach MPK. Po wakacjach technologia ta będzie dostępna w ponad 300 autobusach i 220 pociągach tramwajowych.

Czeka nas duża operacja logistyczna, która będzie trwała przed całe lato. Montaż jednego mobilnego hotspotu zajmuje od godziny do nawet kilku godzin. Planujemy, iż sieć mobilna hotspotów w Poznaniu będzie gotowa do użytkowania we wrześniu - mówi Michał Korzeniewski, dyrektor ds. Rozwoju Inea..

A jak to technicznie będzie działać?

W autobusie i tramwaju znajdować będzie się router, który zasilany będzie z anteny gsm, korzystamy z zasięgu sieci komórkowej. Wszystko zależne będzie od sieci mobilnej, czyli w jakim miejscu jesteśmy w mieście, jaki jest zasięg. Gdy jesteśmy w tunelu to sygnał może nawet zniknąć - dodaje Michał Korzeniewski, Inea.


Komentarze (1)

11-06-2013 17:59:04
kaśka
No to teraz aż będzie się chciało jeździć tramwajami i autobusami. To poprosimy jeszcze o hotspoty na przystankach
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
18

gru

18:30
Inkubator Kultury Pireus ul. Głogowska 35
X sesja (uroczysta) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

20

gru

do 21-12-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

19:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
Koszykarskie derby Poznania
KKS Wiara Lecha - AZS Politechnika Poznańska

26

gru

16:00
Dworzec Letni (peron 4b)
Inscenizacja przyjazdu Ignacego Paderewskiego

29

gru

18:00
Hala widowiskowo-sportowa Arena ul. Wyspiańskiego 33 Park Kasprowicza
"Głośna noc - Betlejem w Polsce" - widowisko

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: