Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Internet będzie dostępny w każdym tramwaju i autobusie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Internet będzie dostępny w każdym tramwaju i autobusie
11-06-2013 17:49   Janusz Ludwiczak
Od września podróżując tramwajem i autobusem będziemy mogli przeczytać portale internetowe, zajrzeć na Facebooka czy wysłać e-maila. Inea i MPK podpisały umowę, na mocy której we wszystkich środkach komunikacji miejskiej pojawią się mobilne hotspoty. Poznań jest pierwszym miastem w Polsce, w którym internet będzie dostępny we wszystkich tramwajach i autobusach.

Internet w każdym tramwaju i autobusie MPK to odpowiedź na potrzeby naszych pasażerów. Dzięki internetowi możemy błyskawicznie dotrzeć do naszych klientów z informacją pasażerską. Możemy ich powiadomić o nowych rozwiązaniach, o zmianach tras i utrudnieniach, wskazać alternatywne połączenia, doradzić najkorzystniejsze drogi dojazdu. Dobra i szybka informacja pasażerska to dla sprawnie działającej komunikacji jedna z podstaw - powiedział Wojciech Tulibacki, prezes MPK Poznań.

Hotspoty będą zasilane technologią mobilną, przez wifi. Dostęp do internetu w tramwajach i autobusach będzie bezpłatny przez 15 minut, a dla abonentów sieci Inea przez cały czas. Pasażerowie, którzy nie mają podpisanej umowy z operatorem będą mogli wykupić dostęp do internetu przez przelew, sms czy za pomocą karty płatniczej. Cena usługi ma zaczynać się od 1,99 zł.

Co ciekawe za hotspoty MPK nie zapłaci ani grosza.

W stu procentach koszty pokrywa Inea i to ona zajmie się utrzymaniem sieci - wskazuje Wojciech Tulibacki, szef miejskiego przewoźnika.

Od października 2012 roku Inea testowała internet w 10 autobusach MPK. Po wakacjach technologia ta będzie dostępna w ponad 300 autobusach i 220 pociągach tramwajowych.

Czeka nas duża operacja logistyczna, która będzie trwała przed całe lato. Montaż jednego mobilnego hotspotu zajmuje od godziny do nawet kilku godzin. Planujemy, iż sieć mobilna hotspotów w Poznaniu będzie gotowa do użytkowania we wrześniu - mówi Michał Korzeniewski, dyrektor ds. Rozwoju Inea..

A jak to technicznie będzie działać?

W autobusie i tramwaju znajdować będzie się router, który zasilany będzie z anteny gsm, korzystamy z zasięgu sieci komórkowej. Wszystko zależne będzie od sieci mobilnej, czyli w jakim miejscu jesteśmy w mieście, jaki jest zasięg. Gdy jesteśmy w tunelu to sygnał może nawet zniknąć - dodaje Michał Korzeniewski, Inea.


Komentarze (1)

11-06-2013 17:59:04
kaśka
No to teraz aż będzie się chciało jeździć tramwajami i autobusami. To poprosimy jeszcze o hotspoty na przystankach
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
04

kwi

do 05-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
"Look" - targi fryzjerskie
"BeutyVision" - targi kosmetyczne
PRZESUNIĘTE na 16-18.10.2020

05

kwi

Poznań * Łazarz
13. Poznań PółmaratonODWOŁANE w związku z wprowadzonym stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem. Przesunięte na 18.04.2021

21

kwi

do 23-04-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi "GreenPower", "ExpoPower", "Poznań Drone Expo" - targi dronów i nowych technologii, "Sawo", "Securex", "Instalacje" → ,b>PRZESUNIĘTE na 18-20.10.2020

24

kwi

17:00
Młodzieżowy Dom Kultury nr 3 ul. Jarochowskiego 1
Finał konkursu dla młodych grafików na projekt dyplomu dla MDK3

03

maj

Międzynarodowe Targi Poznańskie
Wings For Life → ODWOŁANE

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: