Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Michał Beim:"Deszcz i peron 6 wyłączony. Z Dw. Zachodniego na Główny należało iść przez M. Dworcowy" - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Michał Beim:"Deszcz i peron 6 wyłączony. Z Dw. Zachodniego na Główny należało iść przez M. Dworcowy"
09-06-2013 11:53   Janusz Ludwiczak
Do godzin nocnych trwało wypompowywanie wody z tunelu, łączącego Dworzec Zachodni z budynkiem starego Dworca Głównego i peronami. Pasażerowie, aby dostać się od ulicy Głogowskiej na Dworzec Główny musieli chodzić naokoło przez Most Dworcowy. "Żadnego awaryjnego przejścia w poziomie torów" - zwraca uwagę dr Michał Beim, ekspert ds. komunikacji z Instytutu Sobieskiego.

W sobotę popołudniu w wyniku ulew zalany został tunel łączący Dworzec Zachodni z peronami i budynkiem starego dworca kolejowego. Do godzin nocnych strażacy musieli wypompować ponad 400 metrów sześciennych wody.

Podróżni pomiędzy peronami musieli przechodzić po torach kolejowych, przez betonowe kładki, które na co dzień służą ekipom technicznym PKP. Jednak aby dostać się z ulicy Głogowskiej do Dworca Głównego trzeba było chodzić naokoło przez Most Dworcowy. Więcej w artykule: Tunel łączący dworzec kolejowy z peronami i ulica Głogowska zostały zalane.

Deszcz i peron szósty musiał zostać kompletnie wyłączony z użytku. Z Dworca Zachodniego na Główny należało iść przez Most Dworcowy. Żadnego awaryjnego przejścia w poziomie torów. Żadnych wskazówek dla podróżnych nie było, jedynie strażacy starali się informować. Kolej nie czuła się zobowiązana - wskazuje dr Michał Beim, ekspert ds. komunikacji z Instytutu Sobieskiego.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
19

lut

do 20-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mody - wiosna/lato 2020

18:30
Szkoła Podstawowa nr 69 ul. Jarochowskiego 62
XII sesja (zwyczajna) Rady Osiedla Święty Łazarz
► porządek obrad

25

lut

do 28-02-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Targi mebli
"Home Decor" - Targi Wnętrz
"Specjal Days" - Targi Produktów Świątecznych i Okazjonalnych
"Arena Design"

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Wernisaż wystawy "Fotografie i nie tylko..."

26

lut

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury - Armenia". Spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: