Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kierowcy nie będą na Roosevelta jeździć już po torowisku tramwajowym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kierowcy nie będą na Roosevelta jeździć już po torowisku tramwajowym
07-06-2013 15:20   Janusz Ludwiczak
W przyszłym tygodniu zakończy się budowa zjazdu technicznego oraz komory ciepłociągu. Dla ruchu kołowego otwarta zostanie jezdnia na ul. Roosevelta, obecnie kierowcy muszą poruszać się po torowisku tramwajowym. Postępują również prace przy przebudowie Kaponiery i budowie nowego wschodniego wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Natomiast w lipcu rozpocznie się rozbiórka Mostu Uniwersyteckiego.

Z powodu budowy zjazdu technologicznego oraz komory ciepłociągu od 20 maja zamknięta została wschodnia jezdnia ulicy Roosevelta, prowadząca od Mostu Dworcowego do Bukowskiej. Ruch samochodowy odbywa się po torowisku tramwajowym. W przyszłym tygodniu kierowcy znów będą poruszać się po jezdni.

W przyszłym tygodniu zostanie zmieniona organizacja ruchu na ulicy Roosevelta. W związku z końcem budowy zjazdu technicznego zostanie przywrócona poprzednia organizacja ruchu. Tym samym kierowcy będą mogli korzystać ze wschodniej jezdni - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Postępują również prace przy przebudowie Ronda Kaponiera.

Obecnie prace budowlane koncentrują się na budowie konstrukcji garażu dwupoziomowego (K1): powstaje ściana oporowa o długości 238 metrów, stawiane są słupy żelbetowe podtrzymujące I kondygnację, przebudowywany jest ciepłociąg. Trwają prace związane z przebudową istniejącego przejścia podziemnego, głównie adaptacyjne i izolacyjne. W przyszłości wejścia do przejścia na poziomie -1 zostaną wyposażone w windy i schody ruchome. Na poziomie -2 trwają roboty ziemne, montowanie konstrukcji wsporczej. Kontynuowane są również prace drogowe: asfaltowe na ul. Zwierzynieckiej oraz ziemne związane z budową konstrukcji jezdni ul. Roosevelta - wyjaśnia ZDM.

Natomiast jesienią ma zakończyć się budowa nowego wschodniego wiaduktu Kosynierów Górczyńskich.

Po zakończeniu prac związanych z budową i przebudową infrastruktury podziemnej zostały zintensyfikowane roboty drogowe i mostowe. Wchodzące w zakres inwestycji jezdnie posiadają już nowe konstrukcje. Po warstwie wiążącej został dopuszczony ruch kołowy. Nabrały tempa prace brukarskie. Na początku maja zakończony został montaż płyty pomostowej wiaduktu. Prowadzone są głównie roboty izolacyjne, wykonywane są zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji stalowej, belek, betonu. Rozpoczął się montaż kap chodnikowych - informuje ZDM.

W lipcu rozpocząć ma się również rozbiórka Mostu Uniwersyteckiego.Prace mają zakończyć się jeszcze przed uruchomieniem z początkiem września PeSTki do Dworca Zachodniego. Więcej w artykule: Most Uniwersytecki miał zostać wysadzony w powietrze, ale zostanie pocięty. Początek prac w lipcu.


Komentarze (1)

08-06-2013 00:05:10
Łazarzowianin
Wydaje mi się ze dwa pierwsze zdjęcia pochodzą z budowanego wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. A nie z ulicy Roosevelta.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

17:30
Urząd Miasta Poznania pl. Kolegiacki
I sesja (inauguracyjna) Rady Osiedla Św. Łazarz
► porządek obrad
- Sala Biała Urzędu Miasta Poznania przy pl. Kolegiackim

24

kwi

15:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Spotkanie Komitetu Organizacyjnego 30. Dni Łazarza

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Z cyklu: "Przez żołądek do kultury" - Francja - realizowane we współpracy z Centrum Inicjatyw Młodzieżowych Horyzonty
Zapisy w sekretariacie Klubu Krąg.

25

kwi

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Łazarskie Przedszkolaki - Seniorom
"Wiosenne przebudzenie" w wykonaniu dzieci z Przedszkola nr 48

26

kwi

do 28-04-2019
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Festiwal Fantastyki "Pyrkon"

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: