Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Kierowcy nie będą na Roosevelta jeździć już po torowisku tramwajowym - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Kierowcy nie będą na Roosevelta jeździć już po torowisku tramwajowym
07-06-2013 15:20   Janusz Ludwiczak
W przyszłym tygodniu zakończy się budowa zjazdu technicznego oraz komory ciepłociągu. Dla ruchu kołowego otwarta zostanie jezdnia na ul. Roosevelta, obecnie kierowcy muszą poruszać się po torowisku tramwajowym. Postępują również prace przy przebudowie Kaponiery i budowie nowego wschodniego wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. Natomiast w lipcu rozpocznie się rozbiórka Mostu Uniwersyteckiego.

Z powodu budowy zjazdu technologicznego oraz komory ciepłociągu od 20 maja zamknięta została wschodnia jezdnia ulicy Roosevelta, prowadząca od Mostu Dworcowego do Bukowskiej. Ruch samochodowy odbywa się po torowisku tramwajowym. W przyszłym tygodniu kierowcy znów będą poruszać się po jezdni.

W przyszłym tygodniu zostanie zmieniona organizacja ruchu na ulicy Roosevelta. W związku z końcem budowy zjazdu technicznego zostanie przywrócona poprzednia organizacja ruchu. Tym samym kierowcy będą mogli korzystać ze wschodniej jezdni - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Postępują również prace przy przebudowie Ronda Kaponiera.

Obecnie prace budowlane koncentrują się na budowie konstrukcji garażu dwupoziomowego (K1): powstaje ściana oporowa o długości 238 metrów, stawiane są słupy żelbetowe podtrzymujące I kondygnację, przebudowywany jest ciepłociąg. Trwają prace związane z przebudową istniejącego przejścia podziemnego, głównie adaptacyjne i izolacyjne. W przyszłości wejścia do przejścia na poziomie -1 zostaną wyposażone w windy i schody ruchome. Na poziomie -2 trwają roboty ziemne, montowanie konstrukcji wsporczej. Kontynuowane są również prace drogowe: asfaltowe na ul. Zwierzynieckiej oraz ziemne związane z budową konstrukcji jezdni ul. Roosevelta - wyjaśnia ZDM.

Natomiast jesienią ma zakończyć się budowa nowego wschodniego wiaduktu Kosynierów Górczyńskich.

Po zakończeniu prac związanych z budową i przebudową infrastruktury podziemnej zostały zintensyfikowane roboty drogowe i mostowe. Wchodzące w zakres inwestycji jezdnie posiadają już nowe konstrukcje. Po warstwie wiążącej został dopuszczony ruch kołowy. Nabrały tempa prace brukarskie. Na początku maja zakończony został montaż płyty pomostowej wiaduktu. Prowadzone są głównie roboty izolacyjne, wykonywane są zabezpieczenia antykorozyjne konstrukcji stalowej, belek, betonu. Rozpoczął się montaż kap chodnikowych - informuje ZDM.

W lipcu rozpocząć ma się również rozbiórka Mostu Uniwersyteckiego.Prace mają zakończyć się jeszcze przed uruchomieniem z początkiem września PeSTki do Dworca Zachodniego. Więcej w artykule: Most Uniwersytecki miał zostać wysadzony w powietrze, ale zostanie pocięty. Początek prac w lipcu.


R E K L A M A

Komentarze (1)

08-06-2013 00:05:10
Łazarzowianin
Wydaje mi się ze dwa pierwsze zdjęcia pochodzą z budowanego wiaduktu Kosynierów Górczyńskich. A nie z ulicy Roosevelta.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
16

cze

17:00
Park Wilsona Muszla Koncertowa
Koncert finałowy X Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Folkloru "Kids Fun Folk"

17:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
XVII festyn charytatywny "Niebiescy Dzieciom"

17

cze

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
Uroczyste zakończenie sezonu 2018/2019 na Łazarzu - spotkanie z animatorami życia kulturalno – oświatowego

18

cze

18:00
Skwer Eki z Małeki (Małeckiego/Łukaszewicza/Graniczna)
Spotkanie z uczestnikami Czerwca `56 i odsłonięcie instalacji artystycznej "Krawatto"

21

cze

do 22-06-2019
Zajezdnia tramwajowa MPK ul. Głogowska 131/133
Akcja honorowego poboru krwi
w godz. 8:00-13:00

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: