Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Mieszkańcy mogą wydać 10 milionów złotych - rusza Poznański Budżet Obywatelski 2014 - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Mieszkańcy mogą wydać 10 milionów złotych - rusza Poznański Budżet Obywatelski 2014
04-06-2013 12:00   Janusz Ludwiczak
Nowy plac zabaw, remont chodnika, a może budowa drogi rowerowej - do 7 lipca można zgłaszać propozycje projektów i zadań w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego 2014. Podobnie jak w ubiegłym roku do rozdysponowania jest kwota 10 milionów złotych.

Budżet obywatelski w Poznaniu to świadome współdecydowanie mieszkańców o wydatkach z budżetu miasta, poprzez zgłaszanie swoich pomysłów a następnie wybór tych, które w największym stopniu odzwierciedlają ich potrzeby.

Jego celem jest dostarczenie mieszkańcom informacji i wiedzy na temat sytuacji finansowej miasta oraz zagadnień związanych z planowaniem budżetu, włączenie jak najszerszych grup społecznych i mieszkańców w proces planowania budżetu miasta, a także dostarczenie decydentom informacji o potrzebach, oczekiwaniach i preferencjach mieszkańców.

Projekt może zgłosić każda osoba fizyczna, instytucja publiczna, organizacja pozarządowa mieszkająca lub działająca na terenie miasta Poznania. Zgłosić można maksymalnie 5 projektów.

Żeby zgłosić swój pomysł trzeba wypełnić formularz, który można pobrać z miejskiej strony internetowej poznan.pl lub odebrać w punktach informacyjnych Urzędu Miasta.

Wypełnione formularze projektów można składać lub przesyłać do Biura Prezydenta, pl. Kolegiacki 17, 61-841 Poznań albo też przesłać w wersji elektronicznej na adres: budzet2014@um.poznan.pl.

Na przełomie lipca i sierpnia nastąpi weryfikacja propozycji mieszkańców przez wydziały merytoryczne oraz ustalona zostanie ostateczna lista projektów i zadań do głosowania przez Zespół Opiniujący. Potem odbędzie się głosowanie nad propozycjami. Projekty będą oceniane w głosowaniu powszechnym, tzn. że prawo do udziału w głosowaniu będzie miał każdy mieszkaniec Poznania wpisany do rejestru wyborców, a także poznańscy studenci nie zameldowani w Poznaniu, na podstawie legitymacji studenckiej. Głosowanie - od 18 do 29 września - przeprowadzone będzie w wyznaczonych punktach, gdzie będzie można wypełnić i złożyć ankietę oraz w formie elektronicznej.

Zwycięskie projekty, mieszczące się w kwocie budżetu obywatelskiego, do 15 października Prezydent Miasta Poznania wpisze do budżetu miasta Poznania na rok 2014.

W ubiegłym roku poznaniacy zdecydowali, żeby 10 mln zł przeznaczyć na rozbudowę Hospicjum Palium, budowę ośrodka krótkotrwałego pobytu dla niepełnosprawnych, dwóch ścieżek rowerowych i placu zabaw nad Maltą.

Roczny budżet miasta wynosi ponad 2,8 miliardów złotych.

A na co Państwo wydaliby 10 milionów złotych? Czekamy na Państwa opinie.


Komentarze (0)

Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
26

lip

13:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Zdrowy kręgosłup" - gimnastyka dla grupy 60+
"Zumba gold" - gimnastyka dla grupy 60+

18:00
Kościół Św. Anny ul. Matejki/Limanowskiego 13
Odpust parafialny

28

lip

do 31-07-2021
17:00
Park Kasprowicza - ogród społeczny Kolektyw Kąpielisko (przy boisku do streetballu i wybiegu dla psów)
IV Hawajskie spotkania na Łazarzu

07

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

14

sie

09:00
Park Kasprowicza (przed halą Arena)
Joga na Arenie - ćwiczenia na świeżym powietrzu
(polana przy hali Arena)
wstęp wolny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: