Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Prezydent Grobelny o pływalni w Parku Kasprowicza, wyprowadzce 8 LO i opóźnieniu PeSTki - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Prezydent Grobelny o pływalni w Parku Kasprowicza, wyprowadzce 8 LO i opóźnieniu PeSTki
03-06-2013 02:18   Janusz Ludwiczak
Tydzień temu, 25 maja prezydent Poznania Ryszard Grobelny odwiedził Łazarz. Z okazji 24 Dni odbył się mecz piłki siatkowej "Drużyna Prezydenta" kontra "Łazarz", a po nim prezydent otworzył w Parku Wilsona Festyn Łazarski i VIII Festiwal Aktywności Społeczności Lokalnych, wypuszczając w niebo gołębia pocztowego. Przy okazji zapytaliśmy prezydenta Ryszarda Grobelnego m.in. o pływalnię w Parku Kasprowicza, opóźnienie w uruchomieniu trasy PST do Dworca Zachodniego, wprowadzenie strefy parkowania na Łazarzu i wyprowadzkę 8 LO z Głogowskiej, która nastąpi za rok.

Janusz Ludwiczak, portal lazarz.pl: Czy jest szansa, że Rynek Łazarski doczeka się remontu?
Ryszard Grobelny, prezydent Poznania: W najbliższym czasie nie ma na to co liczyć. Miasto nie ma środków, by remontować tego typu obiekty. Skupiamy się na innych zadaniach.

W tym roku nie będzie czynna już pływalnia w Parku Kasprowicza. Czy jest szansa, że jeszcze kiedyś będziemy mogli popływać przy Arenie?
Myślę, że nie za duża. Letnie baseny są bardzo deficytowe w Polsce. Ten okres jest za krótki. Trzeba by wymyślić coś, żeby działo się tam coś dłużej niż przez dwa miesiące.

A kryty basen?
Prędzej mógłby powstać tam kryty basen niż wyremontowana miałaby zostać pływalnia letnia. Obiekt ten musiałby powstać w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Nie mamy na to środków, by miasto w całości sfinansowało tę inwestycję.

A czy miasto byłoby wstanie nawet w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego wybudować kryty basen przy Arenie, zwłaszcza, że sporo kosztuje utrzymanie Term Maltańskich?
W tej chwili nie. Myślę, że jest to kwestia przyszłości, sądzę, że 4-5 lat.

Dlaczego jest takie opóźnienie w uruchomieniu PeSTki do Dworca Zachodniego. Inwestycja miała być ukończona pod koniec czerwca. Czy jest szansa, że tramwaje pojadą wcześniej niż we wrześniu?
Jest to najważniejsza inwestycja dla organizacji ruchu. Nie ma tam dużych opóźnień. Trochę zima dała nam się we znaki, pewnie z miesiąc opóźniła inwestycje. Będzie jeszcze kwestia rozruchu. Sama infrastruktura będzie pewnie skończona do lipca. Trzeba liczyć miesiąc, nawet dwa, a doświadczenia z trasy na Franowo mówią, że nawet dłużej, na rozruch i wszystkie odbiory. Będziemy starali się, żeby te odbiory były jak najszybciej, żeby najpóźniej 1 września to już ruszyło.

Nie żałuje Pan Prezydent, że Pana liceum wyprowadzi się za rok z Głogowskiej?
Smutno mi, bo to liceum tam było od zawsze. Była to dobra siedziba szkoły, w dobrej lokalizacji. Nowa siedziba ósemki będzie w otoczeniu kilku innych liceów. Ja wiem, że do dobrego liceum można dojechać z drugiego końca miasta, ale wcale nie jest dobrze, gdy kilka dobrych szkół jest zgrupowanych w jednym miejscu. Szkoda, że z Grunwaldu liceum to zniknie.

Kiedy i czy na Łazarzu wprowadzona zostanie strefa płatnego parkowania?
Czy zostanie wprowadzona, zależy w dużym stopniu od dyskusji z mieszkańcami. Czy mieszkańcy chcą, na jakich zasadach. Wprowadzenie strefy parkowania trochę kosztuje. Dzisiaj się okazuje, że po doświadczeniach Jeżyc na takich strefach miasto nie zarabia.

To po co w takim razie wprowadzana jest strefa parkowania?
Strefa jest wprowadzana z dwóch powodów. Po pierwsze, żeby zachęcić do korzystania z komunikacji publicznej, a po drugie, żeby uporządkować parkowanie.

Ostatnio na sesji jedna z radnych miejskich proponowała, żeby Park Wilsona przeszedł w administrację Zarządu Zieleni Miejskiej. Czy jednak Palmiarnia dobrze wywiązuje się z gospodarowania Parkiem Wilsona?
Moim zdaniem Parkiem Wilsona dalej powinna zarządzać Palmiarnia. Obecnie są dwa parki trochę nietypowe - to jest Park Wilsona, który kiedyś był Ogrodem Botanicznym, więc jest silnie związany z Palmiarnią i park na Jeżycach - Stare Zoo. Są to parki zamknięte. Myślę, że one powinny być inaczej zarządzane niż normalne parki, choć można robić tam więcej imprez. Ja nie widzę powodów, żeby zmieniać dotychczasowe zasady.


R E K L A M A

Komentarze (5)

10-06-2013 07:32:12
Negatyw
Forsa jest tylko na termy dla nowobogackich. Komuno wróć...!
03-06-2013 15:58:46
oburzony poznaniak
"Nie mamy na to środków, by miasto w całości sfinansowało tę inwestycję" - a na stadion, wiadukty widmo i premie dla urzędników to środki są???
03-06-2013 12:45:18
Basia
I tak wygra Grobelny, chyba, ze konkurencja wystawi dobrego kandydata.
03-06-2013 11:42:30
tonny
jak dobrze ze za rok sa wybory. ten czlowiek juz kompletnie sie wypalil
03-06-2013 08:07:11
Nie lubie Grobelnego
Tak tak to wina Grobelnego. Stres, podwyżka biletów, zwolnienie pracowników MPK. Rozbudowa Zarządu transportu Miejskiego - kanarowni i Więc każdy j*** jak możne, by Grobelny w Tajlandii miał wakacje . A ten scieme wali chodząc po Łazarzu. Wsztydził by się ten Pan
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
23

kwi

do 25-04-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Międzynarodowe Targi Energetyki
"GreenPower" - Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej
"Instalacje" - Międzynarodowe Targi Instalacyjne
"Sawo" - Międzynarodowe Targi Ochrony Pracy, Pożarn

12

maj

Łazarz
Wybory osiedlowe - wybory do Rady Osiedla Św. Łazarz
w godz. 7:00-21:00

25

maj

Park Wilsona
Kiermasz "Zielony Poznań"

04

cze

do 07-06-2024
Międzynarodowe Targi Poznańskie
ITM - Innowacje, Technologie, Maszyny
Nauka dla gospodarki
"Modernlog" - Targi Logistyki Magazynowania i Transportu

09

cze

Polska * Poznań * Łazarz
Wybory do Parlamentu Europejskiego

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: