Portal lazarz.pl szanuje prywatność swoich czytelników i przetwarza tylko te dane osobowe, które są niezbędne do prawidłowego świadczenia usług informacyjnych jakie oferuje.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Mogą Państwo określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w waszej przeglądarce.
Klikając poniższy przycisk zgadzają się Państwo na przetwarzanie zbieranych przez portal lazarz.pl danych osobowych w zakresie i na warunkach opisanych w naszej
Polityce Prywatności.
Wyrażenie zgody jest dobrowolne, ale może być konieczne w celu wykonania niektórych usług.

Zgoda

Stolarska 2: rozebrano rusztowanie - .:LAZARZ.PL->poznański portal dzielnicowy:. Łazarz w z@sięgu myszki
Stolarska 2: rozebrano rusztowanie
02-06-2013 01:48   Janusz Ludwiczak
Postawione przez "czyścicieli kamienic" rusztowanie na Stolarskiej 2 zostało w sobotni ranek rozebrane. Rusztowanie to stało nielegalnie przez ponad rok i zlicytował je komornik na poczet długów właścicieli kamienicy.

Jak informuje "Gazeta Wyborcza Poznań" w sobotni poranek rozebrano rusztowanie, które przez ponad rok stało przed kamienicą przy ul. Stolarskiej 2.

W kwietniu 2012 roku tzw. "czyściciele kamienic" ustawili je pod pretekstem remontu budynku. Od tego czasu mieszkania kamienicy przy Stolarskiej 2 były zalewane wodą, a stropy przewiercane. Lokatorzy w skrzynce na listy znaleźli zdechłego szczura, a na klatce schodowej odchody i porozrzucane robaki, natomiast przy wejściu do kamienicy znaleźli czarne szarfy z napisem "ostatnie pożegnanie". Mieszkańcom odcięta została woda, gaz, a w grudniu także prąd.

W sierpniu zeszłego roku prokuratura zarzuciła Piotrowi Ś. stalking, czyli uporczywe i złośliwe nękanie. Mężczyzna dostał zakaz zbliżania się do kamienicy przy ul. Stolarskiej 2, której był administratorem.

Okazało się również, że zamontowane rusztowanie stało nielegalnie. ZDM naliczył prawie 60 tys. zł kary za nielegalne zajęcie pasa drogowego, z czego wystawiono tylko jeden tytuł wykonawczy na kwotę 14 tys. zł (za okres od 1 czerwca do 31 sierpnia 2012). Pozwoliło to na rozpoczęcie egzekucji długu.

Na poczet długów komornik zajął rusztowanie i sprzedał je na licytacji. Pracownicy firmy, która wygrała licytację rozebrali w sobotni poranek rusztowanie na Stolarskiej 2.

Ponadto w środę na zlecenie właścicieli kamienicy przy ul. Stolarskiej 2 rozpoczął się remont budynku. Odbudowywana została już wcześniej rozebrana bez pozwolenia ściana na poddaszu. W połowie czerwca inspektor nadzoru budowlanego ma otrzymać ekspertyzę dotycząca stanu instalacji kamienicy.


Komentarze (1)

02-06-2013 08:25:46
Joachim
Dobre wieści. Brzydzę się działaniami "czyścicieli" dobrze wiedzieć, że nasze sądy i komornik potrafią pomóc potrzebującym. Pozytywny Like dla władz miasta.
Aktualności
R E K L A M A
Niezapominajka
06

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Lato z zumbą W Ogrodzie Łazarz"- bezpłatne zajęcia fitnessowe dla każdego komu w duszy gra, a zdrowie pozwala! Zajęcia poprowadzi Klaudia Nierychlewska. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy mailowe: zap

08

lip

17:00
Klub Osiedlowy "Krąg" ul. Dmowskiego 37
"Przez żołądek do kultury" - spotkanie międzykulturowe, realizowane przez wolontariuszy, obcokrajowców mieszkających w Poznaniu
Zapisy mailowo: zapisy.klubkrag@gmail.com Uczestnicy zajęć są zobowi

09

lip

17:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
"Podwieczorek w Ogrodzie Łazarz"-impreza integracyjna przy muzyce z Piotrem Jurkiewiczem. Impreza realizowana przez Klub Krąg we współpracy z Poznańskim Stowarzyszeniem Animatorów Kultury w ramach pro

10

lip

18:00
Ogród Łazarz, ul. Potockiej 39/41 (między blokami)
„Śpiewamy przy ognisku”- Koncert z cyklu "Śpiewamy Polskie Piosenki".

11

lip

do 12-07-2020
Międzynarodowe Targi Poznańskie
Letni Targ Rodzinny

[ wszystkie ]

Komentarze
Ogłoszenia
Newsy na Twoją skrzynkę!
Zapisz się na listę mailingową:
Twój e-mail: